Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yönetimi ve kentteki sanayici temsilcileriyle bir araya geldi. Programa CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen ve birliğe bağlı odaların temsilcileri katıldı.

KENTİ BERABER YÖNETELİM

 

Tepebaşı’nın Türkiye’de parmakla gösterilen bir noktada olduğunu ve yatırımların birçok ödülle taçlandırıldığını ifade eden Ahmet Ataç, “Sizlerle beraber olmak bize farklı vizyonlar katıyor. Kentte hep beraber yaşıyoruz. Yüzümüz gülüyorsa hepimizin yüzü gülecek. Zor zamanlarda beraber üzüleceğiz. Eskişehir son 25 yılda çok farklı noktaya geldi. Bunu belki biz içinde yaşadığımız için fark etmiyoruz ama dışardan gelenler bunu çok net görüyor” dedi.  Eskişehir esnafının önemli bir rol üstlendiğini belirten yapan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Eğer bu şehirde yaşamaktan memnunsanız aramıza kimseyi sokmamanızı rica ediyorum. Bizim samimiyetimiz, dürüstlüğümüz, cana yakınlığımız var. Yalanımız dolanımız yok. Bundan sonra da olmaz. Gelin hep beraber yürüyelim, Eskişehir’i beraber yönetelim. Eskişehir’i daha yükseklere çıkartalım” dedi.

SİZLERE GÜVENİYORUZ

Eskişehir’in özel bir yer olduğunu belirten Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Eskişehir'de bu özelliği sağlayan bizim birlikteliğimiz. Yıllardan bu yana vermiş olduğunuz desteklerle görev yapıyoruz. Yüzünüzü kara çıkartacak hiçbir şey yapmadık. Şeffaf, demokratik ve katılımcı bir belediyecilik yaparak herkese dokunmaya çalıştık. Önümüzdeki süreçte de böyle olacak, bundan emin olun. Biz sizlere güveniyoruz. Sizlerle birlikte iş yapmaktan, sizlerle birlikte şehri yönetmekten gayet memnunuz. Bundan sonra da ortak akıl sürecini birlikte yürütüp, şehrimizi bir tık daha yukarıya götürelim. Çünkü sorunu bilenler o sorunun çözümünü de biliyor. 31 Mart'tan sonraki süreçte de sizlerle çalışmaktan büyük bir onur duyacağız” şeklinde konuştu.

GELECEĞİ İNŞA EDELİM

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, Eskişehirli esnafın yaşanan deprem felaketi ve pandemi sürecinde örnek tavır sergilediğini ifade ederek, “Değerli Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a bizleri buluşturduğu için teşekkür ediyoruz. Biz geçen son beş yılda pandemi derken, deprem derken çok zor günler geçirdik. Pandemi ve deprem döneminde Eskişehirli esnafımız büyük bir vefa örneği gösterdi. Pandemi döneminde kira ödemelerinde, sosyal yardımlaşmada birlikte hareket ettik. Bundan sonra da devam edeceğiz.  Eğer bize güç verirseniz, bizlere evet derseniz, Eskişehir’in geleceğini birlikte inşa ederiz” ifadelerini kullandı.

ESNAFIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRIN

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen de, “31 Mart yerel seçimlerinin hayırlar getirmesini diliyoruz. Gerçekten ülkemizin iyi yönetilmeye ihtiyaç duyulduğu şu dönemde belediye başkanlarımızın şehrimizdeki sorunları çözeceğine inanıyoruz. Eskişehir Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri. Özellikle kesişim noktasında olan kentimiz ülke ekonomisine önemli katkılar sağlıyor. İnşallah bundan sonra seçilecek adaylarımızın da sanayicimizin, tüccarımızın, esnafımızın hayatını kolaylaştırmasını istiyoruz” diye konuştu.

Bolu yolunda can pazarı Bolu yolunda can pazarı

Muhabir: M. Anıl Aksoy