Vilayet Meydanı'ndaki törende Vali Hüseyin Aksoy, Muharip Hava Kuvveti ve Garnizon Komutanı Hava Korgeneral İsmail Güneykaya ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet İlker Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Törende, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın ardından kutlama programı Atatürk Bulvarı'nda sürdü.

Bulvardaki etkinlikte, Vali Aksoy, Garnizon Komutanı Hava Korgeneral Güneykaya ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlker, tören aracıyla askeri birliklerin ve vatandaşların bayramını kutladı. Protokolün şeref tribünündeki yerlerini almasının ardından askeri bando eşliğinde İstiklal Marşı okundu.

Kutlamalarda Jandarma Komando Birliği tarafından gösteri sunuldu. Halk oyunları gösterisi ve öğrencilerin şiirler okumasının ardından tören resmi geçitle sona erdi. Törende F-16 savaş uçakları selamlama uçuşu icra etti.

Patlamada kullanılan araç Kayseri'de gasbedilmiş Patlamada kullanılan araç Kayseri'de gasbedilmiş

Törene, CHP Eskişehir milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü ve İbrahim Arslan, İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, askeri erkan, gaziler ve diğer ilgililer ile vatandaşlar katıldı.