Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ikinci celsesinde tutuklu sanıklar Beytocan A. ile Muharrem Baran A. duruşma salonunda hazır edildi. Tutuklandıktan sonra sağlık durumu nedeniyle tahliye edilen sanık İsmail A. duruşmaya katılmadı. Duruşma salonunda olay anına ait güvenlik kamerası görüntüleri izlendi.  

MÜTALAA VERİLDİ

İddia makamı esas hakkındaki mütalaasında, sanıklar Beytocan A, Muharrem Baran A. ve babaları İsmail A. hakkında maktuller Volkan Şenel ile Polat Gezgin’i “iştirak halinde kasten öldürmek” suçundan ikişer kez müebbet hapisle cezalandırılmalarını talep etti. Sanıklar hakkında ayrıca olaya karışan Erhan Ş’yi “iştirak halinde kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 9 yıldan 15’er yıla kadar hapis cezası istendi.   

“PİŞMANIM”

Mahkemede izlenen güvenlik kamerası görüntüleri ve mütalaa hakkında diyecekleri sorulan sanık Beytocan A, “Pişmanım. Böyle olmasını istemezdim. Biz kardeş gibiydik. Abim ve babamın bir ilgisi yoktur. Suç bana aittir” dedi. Sanık Muharrem Baran A. ise savunmasında, “Benim maktulleri öldürmem için bir sebep yoktur. Bana yönelik bir eylemleri olmadı” ifadelerini kullandı.

Eskişehir'de bu saatlere dikkat: Kuvvetli gelecek! Eskişehir'de bu saatlere dikkat: Kuvvetli gelecek!

Mahkeme heyeti sanıkların mevcut tutukluluk hallerinin devamına ve sanık avukatına mütalaaya karşı beyanda bulunması için süre verilmesine karar vererek duruşmayı 3 Ekim’e erteledi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Yeşiltepe Mahallesi 8892. Sokak'ta ikamet eden Volkan Şenel (28) ve Polat Gezgin (21) ile akrabaları İsmail A. (51) ve oğulları Beytocan A. (21), Muharrem Baran A. (23) arasında 25 Eylül’de kavga çıktı. Kavgada Beytocan A, iddiaya göre olay yerine geldikleri 26 AFM 477 plakalı araçtan aldığı pompalı tüfekle Volkan Şenel ve Polat Gezgin'e ateş açtı. Ağır yaralı olarak kentteki hastanelere sevk edilen Volkan Şenel ve Polat Gezgin hayatını kaybetti. Geldikleri araçla olay yerinden kaçan şüpheliler 40 dakikalık kovalamaca sonucunda Zafer Mahallesi’ndeki farklı sokaklarda yakalandı. Cinayet şüphelileri Beytocan, Muharrem Baran ve babaları İsmail A, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

ABDULLAH GÜÇLÜ