Filistin Dayanışma Platformu, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını kınadı. Platform adına açıklama yapan Nurettin Aldemir, “AK Parti iktidarına ve sermayesine meydanlardan sesleniyoruz; Yalanlarınız, İftiralarınız, hedef göstermeleriniz, saldırılarınız bu sesi, vicdanın ve hakikatin sesini kısmaya yetmeyecek” ifadelerini kullandı.

Erkan Yolaç, hayatını kaybetti! Erkan Yolaç, hayatını kaybetti!

Eskişehir Filistin Dayanışma Platformu üyeleri Hamamyolu Caddesi Yediler Parkı’nda bir araya geldi. “Katil İsrail Filistin’den defol”, “İşbirlikçi Rejimler Hesap verecek”, İsrail ile ticaret Filistin’e ihanet”, “Katil İsrail İşbirlikçi AKP” sloganı atan üyeler, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etti. Platform adına açıklama yapan Nurettin Aldemir, Filistin halkının 6 aydır dünyanın gözü önünde İsrail saldırısı altında olduğun söyledi. Dünyanın egemen güçlerinin İsrail’e destek verdiğini vurgulayan Aldemir, “Başta ABD ve NATO üyesi devletler olmak üzere; İsrail ile ticaretini, siyasetini ve diplomatik ilişkilerini kesmeyen, uluslararası arenada İsrail Faşizmini mahkûm etmeyen her devlet, yaşanan bu soykırımım direk ve dolaylı ortağıdır. 6 aydır devam eden soykırıma göstermelik eylemler ile ses çıkartan, hamasi nutukların ötesinde Filistin halkına hiçbir siyasi destek sağlamayan ve aksine inkâr ederek İsrail ile ticaretine devam eden Ak Parti İktidarı; ikiyüzlüdür, yalancıdır, riyakârdır. 6 ay inkâr ettikleri ticaret ortaya çıktığında kısıtlama gibi sözde kalan tepkiler ile ticaretine devem eden Ak Parti iktidarına ve sermayesine meydanlardan sesleniyoruz; Yalanlarınız, İftiralarınız, hedef göstermeleriniz, saldırılarınız bu sesi, vicdanın ve hakikatin sesini kısmaya yetmeyecek” ifadelerini kullandı.

KAMU ÖNÜNDE HESAP VERECEKLER

İsrail’e yönelik alınan ticaret kısıtlaması kararının göstermelik olduğunu ve Türk şirketlerin ticaretine devam ettiğini söyleyen Aldemir, “Bugün, soykırım halen devam ederken; Gazze’deki hastane bahçesinden yüzlerce kişinin cansız bedenleri toplu mezarlardan çıkarken halen ticaretine devam eden Türkiyeli bütün şirketler; hiç şüpheniz olmasın ki bu ülkenin vicdan sahibi insanlarının öfkesi dalga dalga çoğalacak ve sizi de boğacak. Kamu önünde hesap vereceksiniz. Fillisin Halkı özgür olana ve siyonist İsrail faşizmi yenilene kadar, kısıtlama adı altında göstermelik uygulamalarınız yerine, gerçek bir ambargo ve tecrit politikası uygulanana kadar sokaklardan meydanlardan haykırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi