Odunpazarı İlçesi Vadişehir Mahallesi’nde ESVADİ konutlarının temel atma töreni yapıldı. İlk etabı tamamlanan konut projesinde ikinci etap için düğmeye basıldı. 14 blok 120 daireden oluşan ikinci etap projesi kapsamında gerçekleşen temel atma töreni yoğu n katılımla gerçekleşti. Törene Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve ETO Başkanı Metin Güler de katıldı.

TÜRKİYE’DEKİ EN KONFORLU PROJE

Anadolu Üniversitesi ve Allama Iqbal Açık Üniversitesi arasındaki çalışmalar devam ediyor Anadolu Üniversitesi ve Allama Iqbal Açık Üniversitesi arasındaki çalışmalar devam ediyor

Törende konuşan KÜKRER A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Gülel projenin Türkiye’deki en konforlu kont projesi olduğunu söyledi. Gülel, Eskişehir’e birçok farklı alanda yatırım yapıyoruz. Depolama, lojistik, eğitim en sonunda konut projeleriyle Eskişehir’deyiz. Konut alanında ilk projemiz… Eskişehir Batı’da bir kent olmasına rağmen inanılmaz gelişmemiş bire şehir görüntüsündeydi. Konutlar çok standart, düz ve birbirine çok yakın olarak öne çıkıyor. Bununla ilgili uzunca bir dönem çalışma yaptık. Ön çalışmadan sonra ESVADİ 1 projesini tamamladık. ESVADİ 1 2001 yılında başlayan Türkiye’deki konut projeleri arasında en konforlu projelerden bir tanesidir. Bizim alanımızın yüzde 80’i neredeyse yeşil alandan oluşuyor. Şimdi büyük bir heyecanla ikinci etaba başlıyoruz. Tabi her projenin bir tık daha iyi olması lazım… O yüzden birinci etabı o kadar iyi yapmışız ki ikinci etabı daha çok çalışmamız gerekiyor. Gerçekten tekrar Eskişehir’de bütün sektörü yerinden sallayacak bir ikinci etap geliyor. Arkasında da asıl hedefimiz daha büyük bir etabımız var. Bu projede hem ticari, hem alışveriş merkezi ve rezidans şeklinde olacak. Burasıyla ilgili de çalışmalar başladık. Eskişehir’e hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

KATKI SUNMAYA HAZIRIZ

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ise projenin Eskişehir’e katkı sunacağını dile getirerek, “Bugün Türkiye’nin ekonomik durumunu Sabri Bey anlatmaya çalıştı. Bu riskli dönemde yatırım yapmanın ne kadar zor bir şey olduğunu biliyoruz. Ama Vadişehir’de yapılan bu güzellik hepimize katkı sunacak ve örnek olacak. Eskişehir’de gelişmekte olan bölgelerden birisi Vadişehir ve Vadişehir de ESVADİ’ye, Kükrer A.Ş’ye büyük katkısı olacak. Bizde Odunpazarı Belediyesi olarak her türlü katkıyı sunmaya hazırız. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Yeni etabın hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

YATIRIM HAYIRLI OLSUN

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler de projenin Eskişehir’e hayırlı olmasını diledi. Güler, “Eskişehir bu önemli eserlere her zaman sahip çıkar. Öncelikle Gülel ailesi yabancı sermayeyi Eskişehir’e taşıyan önemli aktörlerden birisidir. Gerçekten bütün aile İstanbul, Antalya, Eskişehir olsun gerçek bir girişimciliği ortaya koyan bir yapıları var. Ben öncelikle kendilerini kutluyorum. Ülke, adına kent adına kutluyorum. Bu eserler sonuca ulaştıktan sonra bizleri daha mutlu ediyor. Bu yapılan yatırımın Odunpazarı İlçesi’ne ve Eskişehir’e hayırlı olmasını diliyorum.

Yapılan konuşmaların ardından dualar edildi, kurban kesildi. Ardından KÜKRER A.Ş yöneticileri ile birlikte Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler temel atma töreni için açılış butonuna bastı. Daha sonra konut satış ofisi de kesilen kurdele ile birlikte vatandaşın hizmetine açılmış oldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ