Odunpazarı Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın ve Eskişehir’in Kurtuluşunun 101’inci yılı nedeniyle Hamamyolu’nda muhteşem bir halk konseri düzenledi. “Kurtuluşa Adanmış Bir Tarih Kurtuluşa Adanmış Bir Şehir” sloganı ile gerçekleşen konserde, Eskişehir’in sevilen sesi Mithat Körler sahne aldı.

Eskişehir'de Senfoni Orkestrası'ndan coşkulu konser Eskişehir'de Senfoni Orkestrası'ndan coşkulu konser

SAATLER ÖNCESİNDE KONSER ALANINA GELDİLER

Eskişehirliler, konserden saatler öncesinde ellerinde Türk Bayraklarıyla konserin düzenleneceği Hamamyolu Caddesi’nde geldi. Sahneden çalınan marşlara ellerindeki bayrakları sallayarak coşku ile eşlik ettiler. Mithat Körler Konseri öncesinde Odunpazarı Belediye Tiyatrosu oyuncuları sahneye çıktı. Nazım Hikmet’in Kuvayi Milliye Destanı’nı okudu. Ardından da okudukları şiir ve türkülerle Eskişehir’in Kurtuluşunu ve Ulusal Kurtuluş Savaşını anlattı. İzleyicinin büyük beğenisini kazanan bu gösterinin ardından Eskişehir’in sevilen sesi Mithat Körler ve Boğaziçi Orkestrası sahne aldı.

KÖRLER BAŞKAN KURT’A TEŞEKKÜR ETTİ VE KURTULUŞU KUTLADI

Mithat Körlerin sahneye çıkması ile alandaki coşku da katlanarak arttı. Konserine Eskişehir Marşı ile başlayan Körler, çok anlamlı bir günde çok güzel bir parkta Eskişehirliler ile bir araya geldiklerini söyledi. Körler, “Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı kutlu olsun. Bu kurtuluşumuzu sağlayan Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına, aziz gazilerimize şükran ve minnet duygularımızı iletiyoruz. Bugün Eskişehir’in kurtuluşunun 101’inci yılını en güzel ve coşkulu bir şekilde kutlamak için buradayız. Bu duyarlılığı gösteren ve bu günü sizlerin coşkusu ile kutlamamızı sağlayan Odunpazarı Belediyesi’nin değerli Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür ediyoruz” dedi.