Tepebaşı Belediyesi’nin Şeker Mahallesi’nde hizmete sunduğu Mustafa Kemal Paşa Belde Evi coşkulu bir törenle açıldı. Açılış törenine Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP İl Başkanı Talat Yalaz, CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, muhtarlar, Belde Evi kursiyerleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Eko Şov Ritim Grubu’nun konseriyle başlayan açılışta konuşan Belde Evi kursiyerleri maddi ve manevi olarak her zaman yanlarında olduklarını belirterek Başkan Ataç’a teşekkür etti.

ZİHNİYET FARKI BELLİ OLUYOR

CHP İl Başkanı Talat Yalaz, Eskişehir’de genç ve kadın olmanın bir ayrıcalık olduğunu belirterek, “Bir zihniyet düşünün. Gençlerin kendi yapacağı festivalleri bile yasaklıyor ama belediyelerimiz gençler için festivaller yapıyor. Bir zihniyet kadını sosyal hayattan alıp evlere kapatmak istiyor ama bu Belde Evleriyle belediye başkanlarımız kadınların sosyal hayatlarına ve maddi – manevi hayatlarına katkı sunuyorlar. İşte sosyal demokrat belediyecilik budur. Değerli Başkanımız Ahmet Ataç’a bunu en güzel şekilde uyguladığı ve biz partilileri gururlandırdığı için sonsuz teşekkür ediyorum” diyerek Belde Evi’nin hayırlı olmasını diledi.

20 SENEDİR YAN YANAYIZ

Kiraların anormal şekilde artmasından dolayı Belde Evini taşımak zorunda kaldıklarını belirten Başkan Ataç, “Tasarruf etmek son derece güzel. Bu belde evinde 21 adet kurs var. 344 kursiyerimiz var. Ayrıca çocuklarımıza kurslar var. 72 kursiyer çocuğumuz var. Diliyoruz bunlar daha da artacak. Önümüzdeki 5 yılda bunları katlayarak hayata geçireceğiz. Bu bölgede kadın muhtarlarımız da hakim. Bizim belediyemizde kadın personel sayısı yüzde 40’a yaklaştı. Meclis üyelerimiz de öyle. Tepebaşı bölgesinde kadın değeri çok yüksek. O açıdan mutluyuz. Gün gelir ben de yerimi inşallah bir kadına bırakırım. İnanın şöyle bir katılım iktidar partisinin toplantıları da oluyor, yarısı kadar insan birikmiyor. Çok şükür biz beraberce yürüdük. Hiçbir gün olumsuz bir şey oldu. 20 senedir yan yanayız. Yüzümüz güldü, ağladığımız zamanlar oldu. Bundan sonra da aynı şekilde birlikte yürüyeceğiz. Eskişehir’i onlara, bunlara bırakmayacağız”

ATATÜRKÇÜ NESİLLER YETİŞİYOR

CHP Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce ise kadınların coşkusundan çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Bu belde evinin adı yeter bu coşkuya. Ne güzel bir isim Mustafa Kemal Paşa… Tepebaşı Belediyemiz Atatürk’ün, cumhuriyetin adını her kurumunda büyük bir coşkuyla yaşatıyor. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Gerçekten Atatürkçü nesillerin yetişmesinde Belde Evlerinin yeri çok büyük. Sizler burada aldığınız eğitimleri çocuklarınıza da yansıtıyorsunuz” dedi.

KADINA VERİLEN DEĞER ORTADA

Eskişehir'in çevreci belediyesi: Tonlarca atık dönüştürüldü Eskişehir'in çevreci belediyesi: Tonlarca atık dönüştürüldü

Belde Evlerinin heyecan verici bir proje olduğunun altını çizen Ünlüce, “Belde Evlerimize siz de o kadar güzel sahip çıkıyorsunuz ki… Kadınlar güçlendikçe Tepebaşı güçlenecek. Tepebaşı güçlendikçe Büyükşehir güçlenecek. Bakın, meclis üyesi listelerimizde ne kadar çok seçilebilecek sırada kadın var. Bir de karşı tarafın listesine bakın. 1 tane ancak seçilebilecek sırada 1 kadın var. İşte kadına verilen değeri görüyorsunuz. Tepebaşı, Odunpazarı, Büyükşehir bugüne kadar ne adım attıysa hep kadınlarla kol kola, iç içe, aynı coşkuyla attı.  Büyükşehir’i bir kadına emanet etmek istemek bile cumhuriyetin 100’üncü yılını bitirdiğimiz bu günlerde ne kadar kıymetli. Ben de sizlerin gözlerinde o gururu görüyorum kadınlar olarak. Her zaman sizinleyiz. Ne mutlu sizlere. Merak etmeyin, Tepebaşı’nın Ahmet abisi var” şeklinde konuştu.

HİZMETLERE SAHİP ÇIKTINIZ

CHP Milletvekili Jale Nur Süllü de Ahmet Ataç’a kadınlara ve çocuklara verdiği değer için teşekkür ederek, “En büyük teşekkürüm de siz Eskişehirlilere. Çünkü bugüne kadar ne yaptıysa belediyelerimiz hep sahip çıktınız. Çok güzel kullandınız. Bundan sonra da Ahmet Başkanımız zaten deneyimi, Ayşe Başkanımın da bugüne kadar şehirde verdiği emekler çok güzel değerlenecek. Ve ben inanıyorum ki bugüne kadar verdiği hizmetlerden çok daha fazlasını başkan olarak verecek” ifadelerini kullandı.

TEK TEK NOT ALDI

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek Mustafa Kemal Paşa Belde Evi açıldı. Belde Evi’ni gezen Başkan Ataç, mahallelerin isteklerini dinleyerek notlar aldı.

Muhabir: M. ANIL AKSOY