Eskişehir Valiliği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Vilayet Meydanı’nda Eskişehir’e özgü coğrafi işaretli lezzetlerin tanıtımı etkinliği düzenlendi. Etkinliğe, Vali Yardımcısı Oğuz Şenlik, İl Kültür ve Turizm Müdürü Bülent Avnamak, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Etkinliğe katılan dernek ve kuruluşlar kendi stantlarında coğrafi işaretli lezzetleri tanıtarak, ziyaret eden vatandaşlara ikramda bulundu.

Anadolu Üniversitesi, eğitim ve araştırma kapasitesini artırıyor Anadolu Üniversitesi, eğitim ve araştırma kapasitesini artırıyor

Etkinlikte çibörek, Sivrihisar kelem dolması, Sivrihsar muska baklavası gibi birçok lezzet sergilendi. Türk Mutfağı Haftası boyunca etkinliklerin devam edeceğini söyleyen Vali Yardımcısı Oğuz Şenlik, "Eskişehir, Türk mutfağı anlamında çok zengin bir şehir. Dolayısıyla biz de bu zenginlikleri Eskişehir ve Türkiye ile paylaşmak istiyoruz. Herkesi Eskişehir'in yöresel lezzetlerini tatmak için Vilayet Meydanı'na bekliyoruz. Gün boyu açık olacak stantlarda diledikleri lezzetlerle buluşabilirler" ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ