FARKLILIKLARIMIZ ENGEL DEĞİL! FARKLILIKLARIMIZ ENGEL DEĞİL!

YHT projesi için imza kampanyası başlatan ve Bakan Uraloğlu’nu ziyaret eden  Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Bahar önderliğindeki heyetin çok doğru bir iş yaptığına işaret eden Güler, “Biz de oda ve borsa başkanları olarak Eskişehir’den çalışma başlattık. Bu girişimlerimiz bakanlık nezdinde” değerlendirmesinde bulundu. Başkan Güler, Eskişehir-Antalya YHT hattının, hayata geçmesi durumunda, kent ekonomisi ve turizmine önemli katkılar sağlayacağına dikkati çekerek, bu konuya Eskişehir tüccar ve sanayicisinin duyarsız kalması düşünülemez. Antalya’nın ardından biz de harekete geçtik. İki kent arasındaki ulaşım süresinin 2 saate düşmesi, YHT’yi havayolundan bile avantajlı hale getirir. İki kentin ticaret ve sanayi temsilcilerinin bu çabasının karşılıksız kalmayacağını düşünüyorum” dedi.


GİRİŞİMLERİMİZ KARŞILIK BULACAKTIR
Söz konusu YHT hattı devreye girdiğinde İstanbul ve Ankara bağlantıları nedeniyle Eskişehir’i önemli bir istasyon haline getireceğini belirten Güler, şöyle konuştu:
“İstanbul’dan Antalya’ya gitmek isteyen bir kişi Eskişehir’de mola verebilir. Bu sürede Eskişehir’i gezebilir, işlerini halledebilir veya tarihi ve turistik ziyaretler gerçekleştirebilir. Eskişehir’deki bir iş insanı için artık Antalya 2 saatlik bir mesafede olur. Eskişehir-Konya arasındaki mesafeden farkı kalmaz. Antalya nasıl bir turizm merkeziyse artık Eskişehir de önemli bir kültürel destinasyon noktası. Bu gelişimi desteklememek mümkün değil. Antalya TSO önderliğindeki Eskişehir-Antalya YHT hattı yapımı için gösterilen çabaların bir benzerini biz de Eskişehir’den oda ve borsa başkanları olarak birlik ve beraberlik içinde gerçekleştirerek, bu projenin hayata geçmesini sağlayacağız. Eskişehir ve Eskişehirlinin menfaatine olacak her işin arkasındayız. Bakanlık nezdindeki girişimlerimiz karşılık bulacaktır diye düşünüyoruz.” 

HÜSAMETTİN POLAT