15 Haziran’da başlayacak olan Kurban Bayramı’nda ultra her şey dahil 4 gece 5 gün konaklamanın maliyetini açıklayan Turizm Acentesi sahibi Salih Er, “Asgari ücret 17 bin TL, şu anda 4 gece 5 günlük Kurban Bayramı tatilinin fiyatı minimum 31 – 32 bin TL. Ultra her şey dahil fiyatlar bu şekilde. Fiyat yükselmesi otelcilerin suçu değil, maliyetlerin artmasından dolayı” dedi.

BAYRAM TATİLİ TURİZMCİYE NEFES OLACAK

Bu yıl 15 Haziran'da arife günü ile başlayacak olan Kurban Bayramı, 16-17-18 ve 19 Haziran tarihlerini kapsıyor. 14 Haziran'da okulların kapanması ile tatil sezonunun hareketleneceğini bekleyen turizmciler, Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi Kurban Bayramı'nda da ara günlerin hafta sonu ile birleştirilip, 9 günlük tatil ilan edilmesini istiyor. Anadolu Gazetesi muhabiri M.Anıl Aksoy'un haberine göre, Eskişehir'de turizm acenteliği yapan Salih Er, “Geçtiğimiz 9 günlük bayram tatili tüm sektöre inanılmaz derecede yaradı. Nisan ayında olunması sebebiyle fiyatlarında uygun olmasından dolayı gerçekten otellerdeki doluluk oranları yüzde 90’ın üzerine çıktı. Havaların da güzel geçmesiyle Ramazan Bayramı gerçekten turizmciler açısından şeker bayramı oldu. 9 günlük tatil Kurban Bayramı için çok işimize yarayacak. Turizmcilere tekrar bir nefes olacak. Ayrıca Türkiye bir tatil ülkesi ama bizim insanımız tatili sadece haziran, temmuz ve ağustos ayıyla sınırlandırıyor. Diğer aylarda bu imkanı kullanmıyor. Antalya bölgesinde hava nisan ayından itibaren daha yüksek derecelere ulaşıyor. Hem fiyatlar daha uygun kalıyor hem de misafirlerin yaz sezonunda gidemediği otellerde fırsatlar doğuyor. O yüzden Kurban Bayramı tatili henüz açıklanmaması sebebiyle şimdilik bir yoğunluk yaşamıyoruz. 9 günlük bir tatil olursa işlerin hızlanacağına eminiz” dedi.

KREDİ KARTI FAİZLERİ UÇTU

Eskişehir'de esnaf dertli, onların gelmesini bekliyorlar! Eskişehir'de esnaf dertli, onların gelmesini bekliyorlar!

Kurban Bayramı’nda ultra her şey dahil bir otelde konaklamanın maliyetini de söyleyen Er, “Elbette ki geçmiş yıllara oranla karlılık oranımız çok düştü. Bunun en büyük sebebi kredi kartı faizlerinin aşırı derecede yükselmesi. Bugün 12 taksitin faizi, geçtiğimiz yıllarda yaptığımız taksitlendirmelere göre maalesef yaklaşık yüzde 30’ları bulmakta. Bir misafire 50 bin liralık tatil satışı verdiğimizde yaklaşık 15 bin lira gibi bir faiz işliyor. Öncelikle bunun önüne geçilmesi gerekiyor. Kredi kartı komisyonlarıyla boğuşuyoruz. İnsanların şu anda bir otele gidebilmesi güç durumda. Asgari ücret 17 bin TL, şu anda 4 gece 5 günlük Kurban Bayramı tatilinin fiyatı minimum 31 – 32 bin TL. Ultra her şey dahil fiyatlar bu şekilde. Fiyat yükselmesi otelcilerin suçu değil maliyetlerin artmasından dolayıdır maalesef” şeklinde konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ