Kurban Bayramı öncesi alışverişlerini yapmak isteyen vatandaşlar çarşıya akın etti. Çarşı esnafı, alışveriş yoğunluğundan dolayı memnuniyetlerini dile getirirken, tezgâhlardaki pahalılık ise dikkatlerden kaçmadı.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kalması nedeniyle vatandaşlar alışverişlerini yapmak için çarşının yolunu tuttu. Ancak tezgahlarda geçtiğimiz bayramdaki rakamlardan eser yokken, şeker, çikolata ve kuruyemiş fiyatları giderek yükseliyor. Anadolu Gazetesi'nden Berivan Halis'in haberine göre, fiyatlarda yüzde 50’den fazla bir artış gözlenirken esnaf Emirhan Eser Acar alışveriş yoğunluğundan dolayı memnun olduklarını dile getirdi.

Acar, “Bayram öncesi alışverişimiz güzel gidiyor. Son bir haftadır hızlanmaya başladı. İnsanlar genelde iç ceviz, bayram çikolataları ve kuruyemişe talep gösteriyor. Geçen seneye göre fiyatlar bire bir değişti. Her ürüne gelen zam oranı hemen hemen aynı. Geçen sene 100 TL’den başlayan ürün bu sene 150 TL’den başlıyor. Bizim halkımız yemeyi içmeyi sevdiği için alışverişlerini eksik etmiyor. Fiyatlar değişse de talep değişmiyor” dedi. 

Eskişehir'de vatandaşlar serinlemenin yolunu onda buldu! Eskişehir'de vatandaşlar serinlemenin yolunu onda buldu!


ORTALAMA FİYATLAR İSE ŞU ŞEKİLDE:
Tuzlu fıstık: 150 TL
Karışık kuruyemiş: 300-420 TL
Kavrulmuş badem: 390 TL
Ceviz: 320 TL
Çikolata: 250-360 TL
Şeker: 100-190 TL
Lokum: 90-100 TL

Kaynak: HABER MERKEZİ