Eskişehirspor’da Olağan Mali Genel Kurul ve Olağanüstü Seçimli Genel Kurul yarın yapılacak. Başkanlığa gelmesi beklenen Ulaş Entok’un yönetim çalışmaları yetişmeyeceği için kongrenin 2 Haziran Pazar gününe erteleneceği düşünülüyor. Diğer yandan yarın, çoğunluğun sağlanabileceği de beklenmiyor.

Eskişehirspor için kongre kararı alınmıştı

Eskişehir'de antrenörler ter attı! Eskişehir'de antrenörler ter attı!

Siyah Kırmızılı takımda Başkan Erkan Koca ve yönetimi kongre kararı almış daha sonra Eskişehirspor’da 3 belediye başkanı, şehrin önde gelenlerini toplamış ve kulübün kurtuluşu için toplantılara başlamıştı. Toplantılar sonucunda fikir birliği sağlanmış ve Ulaş Entok’un başkanlığı için karar kılınmıştı. Siyah Kırmızılı kulüp yarın saat 13.00’te Yunus Emre Kültür Merkezi’nde önce Olağan Mali Genel Kurul saat 14.30’da ise Olağanüstü Seçimli Genel Kurul yapacak.

Çalışmalar yetişmedi

Diğer yandan yarın yapılacak olan kongrelerin 2 Haziran Pazar gününe erteleneceği düşünülüyor. Ortak aday olarak belirlenen ve başkan olması beklenen Ulaş Entok’un ise yeni yönetim hazırlığının devam ettiği ve tüzük çalışmalarının da sürdüğü için kongrenin ertelenmesine kesin gözüyle bakılıyor. Yarın yapılacak olan genel kurullarda çoğunluğun sağlanması da zor gözüküyor. 2 Haziran’daki kongrede çoğunluk aranmayacak ve Eskişehirspor’un borcu ile yeni yönetimi netleşecek.

Kaynak: SPOR SERVİSİ