Kütahya’nın Gediz ilçesinde Yunus Emre Proje Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okul yatırımları devam ediyor.

Bu çerçevede okul yönetimi Gediz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Vedat Öztürk’ün girişimleri ile şerit metal kesme testeresini okula kazandırdı. Okulun döner sermayesinden karşılanan makine metal bölümünün kullanımına sunuldu.

Kütahya’da tefeci operasyonu: 9 kişiye gözaltı! Kütahya’da tefeci operasyonu: 9 kişiye gözaltı!

Konuyla ilgili konuşan Okul Müdürü Gökhan Said Mamak, “Her geçen gün makinelerimizi yeniliyoruz. Okulumuza yeni kazandırmış olduğumuz sulu şerit metal kesme testeresi ile önceden çok daha zaman alan işler, şimdi kısa zamanda tamamlanabilir hale geldi. Bununla birlikte eski metal kesme makinesine kıyasla iş sağlığı ve güvenliği bakımından daha güvenilir bir çalışma ortamı oluştu. Desteklerinden dolayı Gediz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Vedat Öztürk’e teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Göreve yeni başlayan Okul Müdürü Gökhan Said Mamak’a başarılar dileyen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Vedat Öztürk, “Toplumları ayakta tutan ve onları geleceğe taşıyan hiç şüphesiz ki eğitimdir. Bizim için eğitim çok önemlidir. Ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de en büyük sermayesi genç nüfusumuz ve öğrencilerimizdir. Çocuklarımıza ve gençlerimize ne kadar hizmet edersek, o kadar geleceğimize yatırım yapmış oluruz. O bakımdan biz bu eğitim yatırımlarını çok önemsiyoruz. Okulumuza kazandırılan bu yeni makinenin hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: iha