Nefesleri kesti

Günün ilk maçında C Grubu’nu 31 puan ile lider bitiren Elit Futbol Kulübü ile B Grubu’nu 33 puan ile zirvede tamamlayan Anadolu Üniversitesi rakip oldu. Abdurrahman Temel Sahası’nda oynanan mücadelede sevinen ekip Elit Futbol Kulübü oldu. Birbirine eşit güçlerde olan 2 takım da hata yapmadan mücadele etmeye çalışsa da aradığı fırsatı Elit Futbol Kulübü buldu ve müsabakayı 1-0 kazanmayı bildi.

Maç penaltılara gitti

Play-Off’larda günün ikinci maçı A Grubu’nu 26 puan ile 2. sırada tamamlayan Gençlergücü ile C Grubu’nu 25 puan ile 3. basamakta bitiren 71 Evler Spor arasında oynandı. Play-Off’lara Sağlıkspor ile oynadığı ekstra maçı kazanarak katılan 71 Evler Spor, bu sefer istediğini elde edemedi. Karşılaşmada her iki takım da kıyasıya mücadele etti. Normal sürede birbirlerine üstünlük kuramayan takımlar, karşılaşmayı penaltılara götürdü. Penaltılar sonucunda rakibini 4-3 mağlup eden Gençlergücü yarı finallere yükseldi.

Odunpazarı hata yapmadı

B Grubu’nda 28 puan ile normal sezonu 2. olarak bitiren Odunpazarıspor ile C Grubu’nda yer alan ve 26 puan ile 2. sırada Play-Off’lara katılan Çamlıcaspor Play-Off’larda eşleşmişti. Geride bıraktığımız cumartesi günü mücadele eden takımlar arasında adeta taktik düellosu yaşandı. İlk devreyi 1-0 önde kapatan Odunpazarıspor, karşılaşmanın 2. yarısında kalesinde tehlikeli ataklar görse de skoru korumayı başardı. Son ana kadar bastıran Çamlıcaspor istediği golü bulamayınca Odunpazarıspor maçı kazanmayı bildi.

Eskişehirspor 58’inci yaşını kutlamak için tarih verdi! Eskişehirspor 58’inci yaşını kutlamak için tarih verdi!

Gülen taraf DSİ oldu

U-17 Ligi Play-Off karşılaşmalarında son mücadele A Grubu’nu 36 puan ile lider bitiren DSİ Bentspor ile B Grubu’nu 26 puanla 3. sırada sonlandıran Şekerspor arasında yaşandı. İki takımın da tribünlerdeki destekçisi bir hayli fazlaydı. Kıran kırana geçen karşılaşmada iki takım da birbirine karşı üstünlük sağlayamayınca mücadele 1-1 bitti. Penaltı atışlarına kalan maçı DSİ Bentspor 4-1 kazanarak sahadan ayrıldı.

Eşleşmeler belli oldu

Yarı final eşleşmeleri de belli oldu. 6 Haziran Salı günü oynanacak olan maçlarda Elit Futbol Kulübü, Gençlergücü ile eşleşirken Odunpazarıspor ile de DSİ Bentspor karşı karşıya gelecek. İki karşılaşmaya da Abdurrahman Temel Sahası Ev sahipliği yapacak. İlk müsabaka olan Elit Futbol Kulübü ve Gençlergücü maçı saat 15.30’da başlayacakken Odunpazarıspor-DSİ Bentspor maçı ise 17.30’da start alacak. Kazanan ekipler ilimizi gruplarda temsil etmeye hak kazanacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ