Alpu ilçesinde çobanlık yapan K.Ç (42), yanında çalıştığı ailenin 2 kız çocuğuna cinsel taciz ve istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınmasının ardından geçen yıl 8 Ekim’de tutuklandı. Soruşturmanın ardından Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanarak Beylikova Asliye Ceza Mahkemesine verilen iddianame, görevsizlik kararıyla 3. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

46 YIL HAPİS İSTEMİ

Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede sanık K.Ç. hakkında, 12 yaşından küçük iki çocuğa karşı “cinsel taciz ve cinsel istismar” suçlarından 46 yıla kadar hapis cezası talep edildi. Öte yandan, çocukların rehber öğretmeni tarafından hazırlanan tutanak ve şüpheli K.Ç’nin attığı mesajlar dosyada delil olarak yer aldı.

‘ART NİYETLİ DEĞİLDİM’

Şüpheli K.Ç’nin savcılıkta alınan savunmasında, “Art niyetli değildim. Onlar da beni öpüyorlardı. Sevgi ve şefkat göstermek için sarıldım ve öptüm. Ben kendi yeğenlerime de ‘aşkım’ diyorum. Onları kardeşim ve yeğenim olarak gördüğüm için öyle hitap ediyorum. Onları birçok kez boynundan ve yanağından öpmüşlüğüm oldu. Tamamen sevgi göstermek amaçlıydı” dediği öğrenildi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Defalarca bıçakladı! Defalarca bıçakladı!

Tutuklu sanık K.Ç’nin 14 Mart’ta Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmasına başlandı. 9 Mayıs’ta ikinci duruşmaya çıkan sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi. HM