Yapılan açıklamada 14 Mayıs’ta milletin tercihinin Cumhur ittifakından yana olduğu, ikinci tur seçimlerinde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçileceğine vurgu yapıldı.

14 Mayıs seçimlerinin değerlendirmesini yapmak üzere Cumhur İttifakı Eskişehir paydaşları bir araya geldi. Bir otelde düzenlenen basın toplantısına Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı ve AK Parti Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez, AK Parti Milletvekili Ayşen Gürcan, AK Parti l Başkanı Süleyman Reyhan, Milliyetçi Hareket Partisi İsmail Candemir, Büyük Birlik Partisi MKYK üyesi Ahmet Namık Akdoğan, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mustafa Mandacı katıldı.

BİRLİKTELİĞİMİZİ KORUYORUZ

AK Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan, “14 Mayıs sürecini Cumhur İttifakımızla birlikte geçirdik. İnşallah yeni dönemde de aynı güçlü ittifakımızla birlikte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar Cumhurbaşkanı seçmek adına bu birlikteliğimiz koruyarak daha güçlü çalışmaları hep beraber gerçekleştireceğiz. Bu süreçte bize destek veren milletimize teşekkür ediyoruz” dedi.

SORUMLULUĞUMUN BİLİNCİNDEYİM

AK Parti Milletvekili Ayşen Gürcan, “14 Mayıs’ta Türkiye’de ve Eskişehir’de bir demokrasi şenliği oldu. Büyük katılımla güzel bir sonuç aldık. Bu sonuç şu anda ikinci tur çalışması ile devam edecek. Ve bu sonuçta şunu da gördük ki anket sonuçlarının aslında gerçekçi olmadığını gördük. Rehavete kapılmadan Eskişehir’de yağacağımız tüm çalışmalarımızı ittifakla birlikte yapacağız. Aynı zamanda Eskişehir’in vekili olarak da bu vekaletin sorumluluğun bilincinde olduğumu bildirmek isterim. 28 Mayıs’ta da en iyi sonucu alacağız” vurgusu yaptı.

MİLLET İRADESİNİ GÖRDÜK

SANATLA KÜLTÜREL KAYNAŞMA SANATLA KÜLTÜREL KAYNAŞMA

Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı Fatih Dönmez ikinci turda belirgin bir farkla seçimleri kazanacaklarına dikkat çekerek, “14 Mayıs’ta milli irade bir kez daha tecelli etti. Türkiye demokrasi sınavını yüksek bir katılımla alnının akıyla tamamladı. Tüm yurttaşlarımıza bu coşkulu katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Milletimiz 21 yıldır olduğu gibi bir kez daha teveccühleriyle Sayın Cumhurbaşkanımıza olan güvenini ortaya koydu. Seçimden önce yapılan anketlere, algı operasyonlarına, tüm iftira ve saldırıla rağmen Anadolu irfanı bir kez daha galip geldi. Milletimizin ferasetiyle oynanan her oyunları bozduk, kumar masalarını dağıttık. Bir kez daha Cumhur ittifakımızdaki bütün kardeşlerimize özverilerden dolayı teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın her zaman ifade ettiği bir söz vardır: ‘Biz kazanınca hiç kimse kaybetmiyor.’ Bugüne kadar öyle oldu, bundan sonra da öyle olacak. Seçim gecesinde gördük ki bunların depremzedelere yaptığı yardım seçim yardımıymış, göz boyamakmış. Bunlar insanlıktan nasibini almamış kişiler. Seçim gecesi yine bir başka tiyatroyu daha yaşadık. İki Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı kendi ifadeleriyle gerçekleri çarpıtarak biz öndeyiz, merak etmeyin şeklinde milleti kandırmaya çalıştılar. Diğer adaylar kazandık diye seçim gecesinde açıklama yaptılar, ancak gerçeğin böyle olmadığı görüldü. Milletimiz bir kez daha terörle işbirliği yapanlara fırsat vermedi. Şimdi milliyetçi oyları almak için video çekiyorlar ama kandil yeni bir mesaj yayınladı, desteğimiz devam edecek şeklinde… Milletimiz Selahattin Demirtaş’ı, Osman Kavala’yı özgürlük vereceğiz demelerini unutmaz, biz de unutmayacağız. Nitekim milletimiz e 14 Mayıs günü bu gerçekleri gördüğü için büyük bir teveccühle Cumhur İttifakı’nı çoğunluğunu meclise taşıdı. Sayın Cumhurbaşkanımız da çok az bir farkla yine birinci çıktı. Öyle ümit ediyorum ki milletimiz birici seçimde olduğu gibi yine Cumhurbaşkanımıza desteğini devam ettirecek ve belirgin bir farkla da ikinci turda seçimleri kazanacağız” mesajı verdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ