Gazeteci Yüksel Ercan’ın kızı Güntülü nişanlandı Gazeteci Yüksel Ercan’ın kızı Güntülü nişanlandı

Taylan Yıldız kimdir? İBB’ye bağımsız aday olan "İnternetçi Abi"nin hayatı

İYİ Parti’den istifa ederek İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığına bağımsız aday olan Taylan Yıldız, “İnternetçi Abi” lakabıyla tanınıyor. Yıldız, İstanbul metrosunda internetin ücretsiz olması için başlattığı kampanya ve internetsiz köy kalmasın projesiyle dikkat çekiyor. Peki, Taylan Yıldız kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, Taylan Yıldız’ın kariyeri ve hayatı hakkında bilgiler…

Taylan Yıldız’ın eğitim hayatı

Taylan Yıldız, 7 Mayıs 1980 yılında Ankara’da doğdu. Röntgen teknisyeni bir anne ve doktor bir babanın çocuğu olan Yıldız, ilköğrenimini İzmir’de tamamladı. Karşıyaka Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra İzmir Fen Lisesi’ne girdi. Burada, Soma Termik Santrali’nde atık küllerin içindeki yanmamış kömürlerin geri kazanımı ve kül dağlarının çevresel etkileri konulu bir proje geliştirdi. Bu proje, master tezi düzeyinde gösterildi.

Yıldız, üniversite sınavında Türkiye 31’incisi olarak Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’ni kazandı. 2001 yılında onur derecesi ile mezun oldu. Ardından, Massachusetts Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. 2003 yılında ise, Stanford Üniversitesi İşletme Doktorası Pazarlama programına tam burslu olarak kabul edildi. Bu program, tüm dünyada yılda en fazla iki kişinin girebildiği prestijli bir programdı.

Kaynak: HABER MERKEZİ