Kendisini depremzede olarak tanıtıp dolandırıcılık yapan kişi yakalandı Kendisini depremzede olarak tanıtıp dolandırıcılık yapan kişi yakalandı

Mevcut İYİ Parti Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, Eskişehir aday listesinin ilk sırasında yer alabilecek güçlü isimlerden biri.
Parti genel merkezine giderek üye olan eski Eskişehirspor Kulübü Başkanı Nebi Hatipoğlu da parti il teşkilatını ziyaret edip ilçe turuna çıktı ve nabız yoklamayı ihmal etmedi.
Hatipoğlu, Eskişehir kamuoyunca bilinen bir iş insanı. O da liste başı olmak için çaba sarf edecek güçlü bir isim.
Eski Demokrat Parti İl Başkanı olan ve İYİ Parti rozeti takan iş insanı Orhan Kesikoğlu, Eskişehirlilerin yakından tanıdığı bir isim. Kesikoğlu da listenin üst sıralarını zorlama potansiyeli yüksek bir isim.
Bilecik'in Bozüyük ilçesinde yatırımları bulunan eski DYP Bilecik Milletvekili ve Devlet Bakanı Bahattin Şeker, Eskişehir'den milletvekili olabilmek için aday adaylığı başvurusunda bulununca 'liste başı savaşı' yaşanacak gibi görünüyor.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yakınlığıyla bilinen Şeker'in, Bilecik yerine milletvekili çıkarma şansı yüksek Eskişehir'i tercih etmesi dikkati çekti.
Eskişehir'de İYİ Parti'nin bir ya da iki milletvekili çıkarabileceği konusundaki görüş ve tahminler ağır basıyor. Durum böyle olunca listenin ilk sırası daha da önem kazanıyor.
Listelerin 9 Nisan'da Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edileceği düşünüldüğünde 18 gün sonra sis perdesi dağılmış olacak.