İYİ Parti'de yeni il başkanları ve ilçe başkanları belli oldu. İYİ Parti Eskişehir İl Başkanlığına Serdar Ulucan atandı. Odunpazarı İlçe Başkanı Zafer Tuna ve İYİ Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Nusret Kabasakal görevden alındı. Tuna'nın yerine Gürol Yer, Kabasakal'ın yerine Görkem Yıldırım atandı. Ataması yapılan isimler mazbatalarını aldılar. Partideki isimler ise, özel açıklamalarda bulundu. Zafer Tuna, kendisinin ve yönetiminin görevden alınmadan haberinin olmadığını, basından öğrendiğini söyledi. Tuna, “Genel merkezimizin takdiri ama partiye en çok üye yapan bizdik. Yanlış işlere izin vermedik. Kimseye biat etmedik, etmeyiz de" dedi. Görevden alındığını basından öğrendiğini ve öncesinde bilgi verilmediğini ifade eden Kabasakal, "Görevden alınmayı bekliyorduk. Tepebaşı aday adayı olmak istiyordum. O dönemde Melih Aydın aday olmak isteyince, aynı siyasi partide olsak da karşı karşıya geldik. Kendisi genel merkezde etkili. İlçe başkanlığına atanan Görkem Yıldırım, Emine Edizgil'in oğlunun çocukluk arkadaşı” diye konuştu. 

HİZMET ÜRETECEĞİZ
“Eskişehir’e ve partimize hayırlı olsun” diyen Ulucan, “Zaten partinin içinde görevimizin başındaydık. Bundan sonraki süreçte yenilerek, güçlenerek, metal yorgunluğunu atarak yerel seçimlere gireceğiz. 6 yıllık bir siyasi partiyiz. Kurumsal kimlik, birlik ve bütünlük bizler için önemli. Bu görevlendirmeler kurumsal kimliğimizin oturması açısından da önemli. Yerel seçimlerde 14 ilçede ve büyükşehirde kendi adaylarımıza seçime gireceğiz. Birlikte çok çalışacağız. Gıybet, dedikodudan ziyade Eskişehir’de hizmet üreteceğiz. Partimizi, partililerimizi birleştireceğiz” dedi. 
 

BİRLEŞTİRİCİ OLACAĞIZ
Odunpazarı ilçe başkanlığı görevini şerefle yürüteceğini söyleyen Yer, “Aklı selim bir siyasetle sahada çalışmalarımızı yapacağız. Birleştirici olacağız. Eski il başkanımızla henüz görüşmedik ama kendisine de çalışmaları için teşekkür ederim. Siyasette bir kişi dahi çok önemlidir. Ben dışlayıcı değil, kapsayıcı bir anlayış sergileyeceğim. Siyaset hafıza işidir. İletişim olmazsa kesintiye uğrar. Bugüne kadar Eskişehir’de siyaset iki kutupluydu. İki kutuplu siyaset artık bitti. İYİ Parti ilçe teşkilatları sahada, mahallelerde, kırsalda her yerde olacak. Sonuç alacağımıza inanıyorum” diye konuştu.  Yeni yönetimle, genel merkezin ve Meral Akşener’in talimatları çerçevesinde çalışacaklarını ifade eden Yıldırım ise, “Atatürk ilk ve inkılapları ışığında, daha genç, daha dinamik ve daha kurumsal, her zaman bütünleştiren bir anlayışla görevimizi yapacağız. Hepimiz dava arkadaşıyız. Eski ilçe başkanımız da benim büyüğüm. Hep birlikte partimiz için çalışacağız” şeklinde konuştu.

BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ!
İYİ Parti İl Başkanı Emine Edizgil’in istifa etmesi sonrası partide birçok isimde değişiklik yaşandı. Emine Edizgil’in yerine İYİ Parti İl Başkanlığı’na atanan Serdar Ulucan, “Birlikte çok çalışacağız” dedi.
MAZBATALARINI ALDILAR
Emine Edizgil’in yerine İYİ Parti İl Başkanlığı’na Serdar Ulucan atandı. Odunpazarı İlçe Başkanı Zafer Tuna’nın yerine Gürol Yer, Tepebaşı İlçe Başkanı Nusret Kabasakal yerine ise Görkem Yıldırım atandı. Üç isim de dün Ankara’ya giderek mazbatalarını aldı.
ADAYLARIMIZLA GİRECEĞİZ
Göreve yeni atanan Ulucan, “Seçimlere kendi adaylarımızla gireceğiz. Birlikte çok çalışacağız” dedi. Yer, “Ben dışlayıcı değil, kapsayıcı bir anlayış sergileyeceğim” şeklinde konuştu. Yıldırım ise, “Genç ve dinamik şekilde görevimizi yapacağız” açıklamasını yaptı.


Ruhsatsız kiraya dev ceza: Şartlar değişti! Ruhsatsız kiraya dev ceza: Şartlar değişti!

BİZİM HABERİMİZ YOKTU
Tuna, kendisinin ve yönetiminin görevden alınmadan haberinin olmadığını ifade ederken, Kabasakal ise "Tepebaşı aday adayı olmak istiyordum. Melih Aydın aday olmak isteyince karşı karşıya geldik. Yıldırım, Edizgil'in oğlunun çocukluk arkadaşı” diye konuştu.