İYİ Parti'de istifa depremi Isparta'ya da sıçradı. Isparta'da  İYİ Parti’den istifa ederek CHP'ye katılan 100 kişi için CHP Isparta İl Başkanlığı’nda üye katılım töreni düzenlendi. CHP Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı yapılan istifa sonrasında şu açıklamalarda bulundu:“Bugün hem benim açımdan hem hepimiz açısından Isparta'nın siyasi tarihi açısından çok özel ve önemli bir gün. Bugün sizlerle birlikte Isparta ittifakının ilk adımlarını atıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi, artık Isparta'da her dönem birilerini destekleyen birileri ile yol yürüyen bir parti değildir. Herkes hesabını kitabını ona göre yapsın. Cumhuriyet Halk Partisi bugün bize güç katan dostlarımız ile beraber artık Isparta'da yeni bir denklem yaratıyor ve bu denklemin sonucunda da halkçı belediyecilik ile tanıştıracağız Ispartalıları.İşte bu yeni ekip Isparta'ya bu vizyonu kazandıracaktır. Buna gönülden inanıyoruz"dedi.

31 Mart yerel seçimleri öncesinde yaşanan bu istifanın ve parti değişikliklerinin yerel siyasete nasıl etki edeceği de merak konusu oldu.  

DAHA YAŞANABİLİR ŞEHİR


CHP'nin Isparta'daki yeni ekibi ile birlikte, kentteki sorunların çözümüne odaklanılacağı belirtildi. Bu çerçevede, konut sorunu, trafik problemleri, kent yoksulluğu gibi önemli konuların ele alınarak çözüm yollarının aranacağı ifade edildi. Ayrıca, iptal edilen etkinlikler ve altyapı eksikliklerinin giderilmesiyle Isparta'nın daha yaşanabilir bir şehir haline getirilmesi hedefleniyor.

Peki CHP Isparta belediye başkan adayı kim oldu?

Isparta CHP belediye başkan adayları isim listesi açıklanmıştı. İşte o isimler:

Cumhuriyet Halk Partisinde, 31 Mart 2024'de yapılacak yerel seçimlerde belediye başkan adaylarını geçtiğimiz gün duyurmuştu. 

CHP ISPARTA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI 2024

ATAKAN YAZGAN

CHP ISPARTA GÖNEN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI 2024

OSMAN KESMEN

CHP ISPARTA KEÇİBORLU BELEDİYE BAŞKAN ADAYI 2024

Isparta'da ücretsiz Wi-Fi müjdesi: İşte belirlenen noktalar... Isparta'da ücretsiz Wi-Fi müjdesi: İşte belirlenen noktalar...

SENİR FERİT DÜNDER

CHP ISPARTA AKSU BELEDİYE BAŞKAN ADAYI 2024

MEHMET ÇETİN

CHP ISPARTA ATABEY BELEDİYE BAŞKAN ADAYI 2024

MEHMET ATICI

CHP ISPARTA YALVAÇ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI 2024

HAKİ ALLAR

Kaynak: HABER MERKEZİ