Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi tarafından düzenlenen ’Kültepe Biyoarkeoloji Projesi: Tunç Çağı’nda İnsan Hareketliliği ve Toplumsal Ayrışma Konusunda Disiplinlerarası Bir Yaklaşım’ başlıklı seminer, Prof. Dr. Taciser Tüfekçi Sivas Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

’Kültepe Biyoarkeoloji Projesi: Tunç Çağı’nda İnsan Hareketliliği ve Toplumsal Ayrışma Konusunda Disiplinlerarası Bir Yaklaşım’ başlıklı seminerde, Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Handan Üstündağ yürütücülüğünü üstlendiği ’Kültepe-Kaniş Topluluğunun Biyolojik ve Sosyal Yapısının Multidisipliner Bir Yaklaşımla Analizi’ başlıklı TÜBİTAK 1001 projesinin çıktıları hakkında bilgi verdi. Seminere; Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fuat Güllüpınar, çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Projenin henüz sonuçlanmamasına karşın bazı akademik çıktılar elde ettiklerini belirten Prof. Dr. Üstündağ, “En güzel çıktı uluslararası bir dergide A1 seviyesinde bir makale yayımlandı. İki tane uluslararası kitapta bölümümüz baskı aşamasında, toplam 9 uluslararası kongrede ve ulusal kongrelerde de 2 bildiri yaptık” dedi.

AK Parti Eskişehir’de listeler açıklandı! İşte o isimler... AK Parti Eskişehir’de listeler açıklandı! İşte o isimler...

’Kültepe Biyoarkeoloji Projesi: Tunç Çağı’nda İnsan Hareketliliği ve Toplumsal Ayrışma Konusunda Disiplinlerarası Bir Yaklaşım’ başlıklı seminer, soru cevap kısmı ile son buldu.

Kaynak: iha