Pazar günü gazetemiz baskıya girdiği saatlerde 2. Amatör Küme Play-Off’larının şampiyonluk maçı oynandı. Çamlıcaspor’u 4-2 mağlup eden Kırkaspor şampiyon olarak 1. Amatör Küme’ye yükselen son takım olmanın sevincini yaşadı.

Erken gelen penaltı

1. Amatör Küme’ye çıkacak son takım olabilmek için geçtiğimiz gün Çamlıcaspor ile Kırkaspor, Üniversite Evleri Sahası’nda kozlarını paylaştı. Kazanan takımın şampiyon olacağı maç birçok taraftar tarafından yakından takip edildi. Öte yandan müsabaka ilk gol çok erken geldi. Maçın başlama düdüğünün ardından yaklaşık 30 saniye içinde Kırkaspor penaltı kazandı. Penaltıyı gole çeviren ekip avantajı kapsa da Çamlıca ekibinin cevabı geç olmadı ve durumu 1-1’e getirdi. Eşitlikten sonra bastıran Kırkaspor, kontra atak ve frikikten bulduğu goller ile ilk yarıyı 3-1 öne tamamladı.

Çamlıca pes etmedi

Maçta 2. devre başlarken Kırkaspor üstünlüğünü korumaya çalıştı. Öte yandan Çamlıca ekibi ise skoru dengelemek için daha ofansif oynamaya başladı. Vites arttıran Çamlıcaspor, aradığı golü bularak farkı 1’e düşürdü. Müsabakanın son anlarına girilirken Çamlıcaspor tüm oyuncuları ile hücum etme kararı aldı. Çamlıca ekibinin bu taktiği karşısında daha defansif bir oyun sergileyerek kontra oynayan Kırkaspor, yakaladığı kontradan penaltı kazandı. Bu penaltı atışında da hata yapmayan Kırkaspor, durumu 4-2’ye getirerek karşılaşmada fişi çeken golü kaydetmenin sevincini yaşadı.

Şampiyonluk sevinci yaşadılar

Galatasaray’ın 24. şampiyonluk kupası Tavşanlılarla buluştu Galatasaray’ın 24. şampiyonluk kupası Tavşanlılarla buluştu

Karşılaşmayı 4-2’lik skor ile kazanan Kırkaspor, şampiyon olarak 1. Amatör Küme’ye yükselen son takım oldu. Kırka ekibi gelen şampiyonluğu, taraftarları, yöneticileri, teknik heyeti ve oyuncuları ile coşkuyla kutladı. Şampiyon olan takıma kupa ve madalyalarını Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (EASKF) Başkanı Sadri Atam ve Futbol İl Temsilcisi Ethem Üzer takdim etti. Atam ayrıca şampiyon olan ekibe, “Uzun uğraşlar sonucu şampiyonluk kupasını kazanmasını bildiniz. Hepinizi tebrik ediyorum. Umarım gelecek sezon

Kaynak: SPOR SERVİSİ