Camiler ve Din Görevlileri Haftası sebebiyle Kütahya Yeşil Camii İmam Hatibi Ahmet Türk, Söğütlü Çeşme Camii İmam Hatibi Ülfet Balon, Dablak Camii İmam Hatibi İbrahim Akça ve Azot Sitesi Camii Müezzin Kayyımı Ahmet Ercan’ın görevleri dışında hobi olarak yaptığı Hüsn-i Hat eserleri, Sera AVM’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Serginin açılışını yapan Kütahya İl Müftüsü Dr. İrfan Açık, etkinlik sebebiyle hattat din görevlilerine teşekkür etti.

Kütahya Yeşil Camii İmam Hatibi Ahmet Türk, "Yaklaşık 34 eserden oluşuyor. Sanatseverler ve halkımız sergimizi 3 gün boyunca gezebilirler" şeklinde konuştu.

Kütahya’da Tarımsal Amaçlı Kooperatif yöneticilerine seminer Kütahya’da Tarımsal Amaçlı Kooperatif yöneticilerine seminer

Azot Sitesi Camii Müezzin Kayyımı Ahmet Ercan da, "Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle sergimizi bu yıl da açtık" diye konuştu.

Söğütlü Çeşme Camii İmam Hatibi Ülfet Balon, "Sanatseverleri ve halkımızı bu güzelliği görmelerini istiyoruz" ifadeleri kullandı.

Dablak Camii İmam Hatibi İbrahim Akça, "Kütahyalıları sergimize bekliyoruz" dedi.

Hattat 4 din görevlisinin de, Hattat Mahmut Şahin’in öğrencileri oldukları belirtildi.

Serginin açılış törenine Müftü Yardımcıları Mustafa Karaman ve Bahtiyar Kargıoğlu ile müftülük çalışanları ve şube müdürleri de katıldı.