Herkese büyük görev düşüyor Herkese büyük görev düşüyor

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü Eskişehir’in de içerisinde bulunduğu bölge genelinde çok bulutlu ve sağanak yağış uyarısı yaparken; yıldırım, sel, su baskını, yerel dolu yağışı ile kısa süreli kuvvetli yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyardı.
Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi uyarısında bugün hava durumunun Eskişehir ve bölge genelinde çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmininde bulundu. Hava sıcaklığının 4 ila 6 derece düşeceği öngörülen raporda; yıldırım, sel, su baskını, yerel dolu yağışı ile kısa süreli kuvvetli yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda uyardı. Meteorolojik verilere göre bugün Eskişehir’de en yüksek hava sıcaklığının 25 derece ile Sarıcakaya ilçesinde olması beklenirken, en düşük hava sıcaklığı ise 16 derece ile Han ve Mihalıççık ilçelerinde olması bekleniyor.
Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü yayımladığı raporda rüzgarın, batı ve kuzeybatı yönlerinden orta kuvvette, yağış anında ise kısa süreli olarak kuvvetli eseceği tahmin ediliyor.

Kaynak: İHA