Taşbaşı Kültür Merkezi önünde düzenlenen sergiye MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir, MHP Tepebaşı İlçe Başkanı Faruk Duman ve MHP teşkilat üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"ESKİŞEHİR ÇOK ÖNEMLİ BİR NOKTADA"
Günün anlam ve önemine ilişkin açıklamalarda bulunan MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir, "Kurtuluş Savaşı Mücadelesinde Eskişehir çok önemli bir noktada. Rahmetli Mustafa Kemal Atatürk de 'Eskişehir halkı ve verdiği mücadele çok kıymetli' diyerek bunu özetlemişti. Bu kıymetli günde MHP Tepebaşı İlçe Teşkilatımız bir resim sergisi düzenledi. Biz de vatandaşlarımızla birlikte bu güzel ve anlamlı günü kutluyoruz. Sergiyi düzenleyen arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyoruz" dedi.

"BİN YILLIK TÜRK YURDU DÜNYA VAR OLDUKÇA TÜRK KALACAKTIR"
MHP Tepebaşı İlçe Başkanı Faruk Duman ise yaptığı basın açıklamasında, "Değerli Eskişehirliler: "Milli Mücadelemiz ve Eskişehir" adli fotoğraf sergimiz vesilesiyle hem Milli Mücadele kahramanlarımızı hem de o yıllarda yunan mezalimi altında sinmemiş hemşehrilerimizi şerefle yad ediyoruz. Şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yılında buradan gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki bin yıllık Türk yurdu dünya var oldukça Türk kalacaktır. Sergimizde de göreceksiniz ki Eskişehir Milli Mücadelemizin can damarlarından biridir. Malıyla ve canıyla Gazi ordumuzun ve Ulu Önderimizin yanında olmuştur" diye konuştu.

"MİLLİ MÜCADELE ATEŞİ RUHUMUZDA"
Fotoğraf sergisinden emeği geçenlere teşekkür ettiğini belirten Duman, "Milli Mücadele ateşi ruhumuzda halen alev alev yanmaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu alevin diri tutulması için elimizden geleni yapıyoruz, yapacağız. Fotoğraf sergimizde emeği geçen dava arkadaşlarımıza buradan teşekkür ediyorum. Bu çalışmalarımızı genişleterek yolumuza devam edeceğiz. Tekraren şehrimizin Kurtuluşunun 101. Yıl kutlu olsun. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e silah arkadaşlarına ve cefakar milletimize sonsuz teşekkürler..." ifadelerini kullandı.

CHP İlçe Başkanlarından Büyükerşen’e ziyaret CHP İlçe Başkanlarından Büyükerşen’e ziyaret

SÜMEYRA BALCI