Adliye Sarayı’nda gerçekleştirilen töreni ile 14 Mayıs’ta gerçekleşen genel seçimde TBMM’ye girmeye hak kazanan CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü, İbrahim Arslan ve İYİ Parti Milletvekili Nebi Hatipoğlu mazbatalarını aldı.

VERDİĞİMİZ SÖZLERİN ÜZERİNE GİDECEĞİZ

Mazbatalarını altıktan sonra kısa bir konuşma yapan Nebi Hatipoğlu, İYİ Parti’nin oylarını ciddi anlamda artırdığını söyledi. Hatipoğlu, “Bu İYİ Parti’nin Eskişehir’deki geleceği için umut verdi bütün İYİ Parti ailesine. Bundan sonra çalışmalarımız hız kazanacak. Haftaya inşallah yemin törenimiz var. Yemin töreninden sonra sahada verdiğimiz sözlerin üzerine gitmeye başlayacağız” dedi.

SANDIĞA GİTME ÇAĞRISI YAPTI

AŞIK VEYSEL ANILDI AŞIK VEYSEL ANILDI

Pazar günü sandığa gitme çağrısı yapan Utku Çakırözer, “Milletvekilliği mazbatalarımızı aldık. Eskişehir’imize, Türkiye’mize milletimize hayırlı uğurlu olsun. Bize oy versin vermesin biz tüm Eskişehirlilerin milletvekiliyiz. Bu bilinçle, bu sorumlulukla görev yapacağız. Ben bir kez daha pazar günü sandığa gitmelerini ve Türkiye’nin geleceği için 13. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermeleri çağrımızı bir kez daha iletmek istiyorum. Eskişehir’in sorunlarının çözümü için var gücümüzle mücadele edeceğiz. Bir kez daha tüm Eskişehirlilere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

ESAS KUTLAMAYI PAZAR GÜNÜ YAPACAĞIZ

Esas kutlamayı pazar günü yapacaklarını söyleyen Jale Nur Süllü, “Oy veren tüm seçmenlere yürekten teşekkür ediyorum. Bir teşekkürüm de sandıklarda görev yapan, sandık görevlilerimize müşahitlere, herkese çok teşekkür ediyorum. Bugün çok mutluyuz. Eskişehirli seçmenlerimizin oyuyla Eskişehir’den Millet İttifakı 4 milletvekili çıkmış durumda. Bugün ufak kutlama yaptık. Ama esas kutlamayı pazar günü yapacağız. Pazar günü Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya Köşkü’ne cumhurbaşkanı olarak göndereceğiz. Pazar günü hep birlikte sandıklara” şeklinde konuştu.

“BİRİKEN ACILARIMIZI SEVİNCE DÖNÜŞTÜRELİM”

“Biriken korkularımızı cesarete, biriken acılarımızı sevince dönüştürmek adına tüm hemşerilerimizle daha büyük bir karalılıkla 28 Mayıs’ta sandığa tüm hemşerilerimizi davet ediyorum” diyen İbrahim Arslan, “Eskişehirli hemşerilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Yanı sıra binlerce sandık görevlilerimiz, müşahitlerimiz, avukatlarımız, gönüllülerimiz yanı sıra örgütlerimizin her kademesindeki arkadaşlarımızla birlikte demokrasi şöleni 14 Mayıs’ta taçlandırıldı. Biz Eskişehir’in ve Türkiye’nin milletvekiliyiz. Uğruna siyaset yaptığımız bu kentte bu kentlilerle sorunlarının Gazi Meclis’te sorunlarını dile getirmek, çözüm üretmek üzere bu misyonu üstlendik. Önderimizin bize emanet ettiği laik, demokratik Türkiye Cumhuriyete sahip çıkmak hukuk devletine sahip çıkmak, Anayasa’da sadakatle görevlerimizi yerine getirmek bu uğurda son ana kadar mücadelemizi sürdürmek üzere önümüz günlerde TBMM’nde yemin edeceğiz ama bugünden namusum ve şerefim üzerine tüm hemşerilerimiz üzerinde yeminimi andımı içmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

f1a8d490-7372-44ae-828e-15f9d862621c

Kaynak: HABER MERKEZİ