283 sporcu yarıştı

Türkiye Kano Federasyonu’nun 2023 yılı faaliyet programında yer alan ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı, Durgunsu Kano Türkiye Kupası mücadeleleri nefesleri kesti. Büyükşehir Belediyesi Sarısungur Göleti’nde yapılan yarışlarda, 29 takımdan 283 sporcu yarıştı. Yarışların final etabı öncesi olan ikinci gün yarışlarında çok sayıda kategoride birincilik elde eden sporcular belirlendi.

Duman’dan birincilik

Büyükler ve U23 Erkek C1 500 ve 200 metre kategorilerinde Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü’nün başarılı sporcusu Mehmet Ali Duman yarışları birincilikle tamamladı. Duman’a birincilik madalyasını ESKİ Genel Müdürü ve Türkiye Kano Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Özen ile Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Ali Çeliksoy takdim etti.

Final heyecanı yaşandı

Yarışların son gününde final heyecanı yaşandı. Büyük bir mücadelenin yaşandığı finallerde dereceye giren sporculara madalyalarını ve kulüplere kupalarını; Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürü ve Türkiye Kano Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Özen, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Ali Çeliksoy ve protokol üyeleri verdi.

Şehre hayran kaldılar

Büyükşehir Belediyesi Sarısungur Göleti’nin ev sahipliğini yaptığı Durgunsu Kano Türkiye Kupası yarışlarına katılan sporcular Eskişehir’i ve parkuru çok beğendiklerini ifade ederek, “Bizlere 3 gün boyunca her türlü imkanı sağlayan ve ev sahipliği yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederiz” dediler. Tören sonrası günün anısına toplu fotoğraf çektirildi.

DERECEYE GİREN KULÜPLER

Büyük Erkekler

1.Sakarya Büyükşehir Belediyesi

2.Eskişehir Büyükşehir GSK

3.Köyceğiz Spor Kulübü

Büyük Kadın

1.Rize Gençlik ve Spor Kulübü

2.Şişecam Spor Kulübü

3.Olimpik Umutlar SK

Genç Erkek

1.Şişecam Spor Kulübü

2.Bozova Gençlik Spor Kulübü

3.Sakarya BB Spor Kulübü

Eskişehirspor’a İstanbul ekibinden loca desteği Eskişehirspor’a İstanbul ekibinden loca desteği

Genç Kadın

1.Gündoğdu Su Sporları Kulübü

2.Bursa BB Spor Kulübü

3.Bozova Spor Kulübü

Yıldız Erkek

1.Çarşamba Belediye SK

2.Bursa BB Spor Kulübü

3.İznik Belediye Spor Kulübü

Yıldız Kadın

1.Rize Gençlik ve Spor Kulübü

2.Adana Gençlik Spor Kulübü

3.Bozova Spor Kulübü

Minik Erkek

1.Çarşamba Belediye Spor Kulübü

2.Gündoğdu Su Sporları Kulübü

3.Bursa BB Spor Kulübü

Minik Kadın

1.Sarıçam Belediye SK

2.Şişecam Spor Kulübü

3.Ayvacık Belediye SK

nn4444

Kaynak: HABER MERKEZİ