Tepebaşı Belediyesi merkezlerinde çalışmalara katılan özel bireylerin elinden çıkan eserler, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ‘Farklı Renkler’ isimli sergi ile beğeniye sunuldu.

Tepebaşı Belediyesi bünyesinde çalışmalarına devam eden özel gereksinimli bireyler, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla özel karma sergi ile Eskişehirliler ile buluştu. Belediye bünyesinde bulunan Engelli Sosyal Yaşam Merkezi, Gökkuşağı Kafe, Melih Savaş Yaşam Köyü Engelliler Montaj Atölyesi ve Melih Savaş Yaşam Köyü Engelliler Hobi Atölyesindeki 60 özel bireyin ellerinden çıkan 320 eser, açılan sergiyle beğeniye sunuldu. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Atila Özer Karikatürlü Ev’de düzenlenen serginin açılışına Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Fikriye Güven Zaptiye, meclis üyeleri ve aileleri katıldı.

“148 özel yavrumuzu iş gücüne kattık”

Serginin açılışında konuşan Zaptiye, “Engelli bireylerimiz bizler için çok kıymetli, çok değerli. Türkiye’de ilk olan projeleri birlikte gerçekleştirdik. Gerek Gökkuşağı Kafelerimiz gerek Engelliler Sosyal Merkezimiz, gerek Engelliler Montaj Atölyelerimiz gerekse OSB’de istihdam ettiğimiz gençler, çalışma disiplinleri ile takdir topluyor. 2 Montaj Atölyesi’nde, fabrikalardan gelen demonte parçaları birleştiren öğrencilerimiz, bugüne kadar 17 milyon 462 bin 908 gibi muhteşem bir rakama ulaştı. Ayrıca toplam 148 özel yavrumuzu da istihdam etmeyi, iş gücüne katmayı başardık. Bu çok büyük bir başarı. Her biri ile gurur duyuyorum. Çocuklarımızı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikalara yerleştirerek kendilerini mutlu ettik. Hem sosyalleştiler aile bütçelerine katkıları oldu. Bu sergide emeği geçen 60 çocuğumuzun 320 eseri sergileniyor. Hepinize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Eskişehir’de seçim maratonu sürüyor: İşte adayların tam listesi… Eskişehir’de seçim maratonu sürüyor: İşte adayların tam listesi…

Atık kâğıt ve kumaşların kullanıldığı, punch, filografi gibi tekniklerle yapılan 320 eserin yer aldığı sergi 8 Aralık Cuma gününe kadar gezilebilecek.

Kaynak: iha