Eskişehir Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongreye Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cafer Güneş, İl Başkanı Fesih Bingöl, delegeler ve partililer katıldı. Gündem maddelerinin okunmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede, Odunpazarı ilçe başkanlığına tek aday olarak yönetim kurulu listesini divana sunan Ragıp Sağdıç yeniden başkanlığa seçildi.

Yeniden Refah Partisi'nin Eskişehir aday adayları belli oldu Yeniden Refah Partisi'nin Eskişehir aday adayları belli oldu

“SORUMLULUK VE YÜKÜN FARKINDAYIZ”

Saadet Partisi Odunpazarı İlçe Başkanı Ragıp Sağdıç seçim konuşmasında, “Sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalıştık. Üzerimize aldığımız bu görevin bize yüklediği sorumluluk ve yüklerin de farkıdayız. İnanıyoruz ki Allah’ın izniyle yeni dönemde de elimizden geleni yapacak, güzel çalışmalara da imza atacağız inşallah” ifadelerini kullandı.

“OY VERMEK EVLADINIZI EVLENDİRMEKTEN DAHA ÖNEMLİ”

Kongredeki siyasi gündem konuşmasında yaklaşan yerel seçimleri hatırlatan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cafer Güneş, “Birisi kızınızı istemeye gelse 7 sülalesini araştırırken, Türkiye’yi birileri almaya gelince boyuna posuna bakıp teslim etmeyeceksiniz. Birileri gelip partisinin bayrağının rengini gösteriyor, yapacaklarını söylüyor. 7 sülalesini araştırmadan oy vermek, kendi evladımızı biriyle evlendirmekten çok daha önemli. Eskişehirli kardeşlerime buradan sesleniyorum. Doğru nasıl bulunacak, iyi olan nasıl seçilecek? Kılı kırk yararak hareket etmek lazım” dedi.

Abdullah Güçlü