(ÖZEL) Cebeci ve Kazgan kavgasına milli boksörden çarpıcı yorum (ÖZEL) Cebeci ve Kazgan kavgasına milli boksörden çarpıcı yorum

Reyhan, “Şehrin bütün yükü çevre yolunda. CHP’li Eskişehir Milletvekilinin Eskişehir’in cezalandırıldığı fikri doğru olabilir. Fakat emin olun Ulaştırma Bakanlığı tarafından değil" ifadesini kullandı. Reyhan, yaptığı ıçaklamada, şunları kaydetti: "CHP’li bir milletvekili Ulaştırma Bakanlığımız tarafından şehrimize kazandırılan çevre yolunun üzerinde basın açıklaması yapmış. İşin trajikomik tarafı açıklamanın yapıldığı köprü bile Karayolları Genel Müdürlüğünün yani hükümetimizin şehrimize kazandırdığı bir köprüdür. 25 yıldır CHP’li belediyelerin kentimize kazandırdığı tek köprünün Hamamyolu Caddesi üzerindeki anlamsız köprü olduğunu hatırlatmak isteriz.
Eskişehir Çevre Yolu sorunu çözülsün demiş. Şu hale bakın yol ne halde demiş. Yol açmadığınız ve yol bırakmadığınız için çevre yolu şehrin bütün yükünü taşıyor. Çevre yolu transit geçişler nedeni ile mi sıkışık? Yoksa şehirde yol kalmadığı için ve kullanabildiğimiz tek yol olduğu için mi bu denli sıkışık görünüyor?
Bugün Eskişehir’deki sürücülerin Şair Fuzuli Caddesi, Sakarya Caddesi, Kızılcıklı Mahmut Pehlivan caddesi gibi caddeleri akıcı bir şekilde kullanabilmeleri gerekiyor. Bu caddeler üzerinde araç ile ilerleyebilmek cidden zor işler. Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi üzerinde kişiye özel park sistemi ile halkımızı iyice çıldırtmayı başaranlar şehrimizin trafiğini rahatlatmak için yapılmış yolları eleştiriyorlar. 
Bir gün Kızılcıklı’ya gidin, şehir içi yol olması gereken caddenin haline bakın. Bir gün de Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne gidin. Bürokrat olduğunuz dönemde, -10 yıldan fazla geçmiştir- uygulanacak dediğiniz yeşil dalga sisteminin akıbetini sorun. 
inşaat aşamasında alınan otopark bedelleri ile kaç otopark yapılmış sorun, kaç caddede yol kenarı otopark uygulaması var ve caddelerde araç geçişi zorlaştırılmış sorun. Bu caddelerde kaç kişiye şahsa özel yol kenarı otopark tahsis edilmiş sorun.
Çevre yolu tüm sorunları, açmadığınız yolları, kavşakları, yol olarak kullanılması gerekirken şahsa özel otopark olarak kullanılan caddeleri taşıdığı için yoğun. Şehrin bütün yükü çevre yolunda. CHP’li Eskişehir Milletvekilinin Eskişehir’in cezalandırıldığı fikri doğru olabilir. Fakat emin olun Ulaştırma Bakanlığı tarafından değil. AK Parti Hükümeti en çok yol yatırımı yapan hükümettir. Hemşehrilerimiz hükümetimizin yol konusunda üzerine düşeni yaptığına inansınlar, müsterih olsunlar.”