İş insanı Nebi Hatipoğlu, İYİ Parti'den Eskişehir milletvekili aday adaylığını açıkladı. Kent Palace'de düzenlediği iftar yemeğinde sivil toplum örgütleri, siyasi parti ve meslek odalarının temsilcileri başta olmak üzere partililerle bir araya gelen Hatipoğlu, Eskişehir'e kalıcı eser bırakmak adına TBMM'nde çalışmak istediğini ifade etti.

'TÜRKİYE'NİN ADALETE İHTİYACI VAR'
Toplantının açılış konuşmasını yapan İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Emine Edizgil, 'Ülke olarak şeffaflığa ihtiyacımız var. Türkiye'nin adalete, bir arada olmaya ihtiyacı var. Bunların tümü İYİ Parti iktidarında hayata geçecek' diye konuştu.

'HER ZAMAN YANINIZDA OLACAĞIM'
'Eskişehir'in insanı, sizlerin bir evladı olarak her zaman yanınızda olacağım' diyen Hatipoğlu, 'Siz hemşerilerimin aydınlık günlere ulaşması, gelecek nesillerimize evlatlarımıza torunlarımıza hak ettiği yaşanabilir çağdaş, demokrat, laik bir şehir ve ülke bırakmak için elimi değil vücudumu taşın altına sokuyorum. Sizlere buradan söz veriyorum eğer vekiliniz olarak Gazi Meclis'e gidersem vekil olduğum sürece Eskişehir'de aç açıkta kimseyi bırakmayacağım, esnafım, sanayicim için var gücümle çalışıp tüm imkanlara kavuşmalarına ön ayak olacağım. Çiftçimizin tüm sorunlarına eğilip onların Meclis'teki savunucusu olacağım. Buradan tüm cefakar taraftarımıza söz veriyorum; Eskişehirspor'u süper lige tekrar çıkaracağım. Siz değerli hemşerilerimin dertleriyle dertlenip, mutlu günlerinde yanında olacağım. Eskişehir'in insanı, sizlerin bir evladı olarak her zaman yanınızda olacağım' ifadelerini kullandı.

KENDİ YAZDIĞI ŞİİRİ TAKTİM ETTİ
Daha sonra Eskişehirspor Taraftarları Birliği adına Gürol Bakırcı, Nebi Hatipoğlu için yazdığı şiiri Hatipoğlu'na hediye takdim etti. Eskişehirspor Başkan Vekili Fatih Baturaygil de Hatipoğlu'na imzalı Eskişehirspor forması verdi. Ayrıca İYİ Parti'ye üye olan 26 kişiye rozetleri takıldı ve İYİ Parti ilçe başkanları ile milletvekili aday adayları birlikte basına fotoğraf verdi.