Ankara'da sabah saatlerinde İçişleri Bakanlığı'na bombalı saldırı girişiminde bulunuldu.

İYİ Parti'de flaş ayrılık! İYİ Parti'de flaş ayrılık!

Bombalı saldırı girişiminde 2 terörist etkisiz hale getirildi. Teröristlere müdahale eden 2 polis memuru yaralandı. Yaralı polis memurlarının hayati tehlikesi olmadığı açıklandı. 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bombalı saldırı girişimiyle ilgili açıklama yaptı.

Yerlikaya, terör örgütleriyle, suç şebekeleriyle, zehir tacirleriyle mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini ifade ederek, "Son terörist etkisiz haline getirilinceye kadar durmak yok, kararlılıkla mücadele edilecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" açıklamasını yaptı.

Sosyal medyada görüntüleri paylaşanlara soruşturma

Bakan Yerlikaya, sosyal medyada, saldırı girişimiyle ilgili görüntüler paylaşan hesaplar hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Saldırı girişimiyle ilgili yayın yasağı kararı alındığını hatırlatan Bakan Yerlikaya, "RTÜK Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu saldırı girişimi olduğu andan itibaren yayın yasağı alındı. Sosyal medya hesaplarından, onun da kaynağını bulmakta azimliyiz, göreceksiniz bulacağız, bu noktada acımızın olduğu bu noktada bu görüntüleri paylaşanlarla ilgili de gerekli soruşturmayı başlatmış bulunuyoruz" dedi.

Yerlikaya, görüntüleri paylaşanları uyararak, "Lütfen bu görüntüleri silsinler ve bizim acımızı paylaşsınlar" açıklamasını yaptı.

Ali Yerlikaya'nın açıklamasından öne çıkanlar şu şekilde:

Alçak terör saldırısı girişiminde bulunuldu. Kahraman polisimiz, onlar araçtan iner inmez müdahalede bulundu. Bir tanesi kendisini kendisi patlattı, diğeri de vuruldu. Ankaramıza geçmiş olsun diyorum. Yaralı polislerimizin tedavileri devam ediyor, hayati tehlikeleri bulunmuyor.

Göreve geldiğmizden itibaren, tüm terör örgütü, organize suç şebekeleriyle mücadelemiz devam ediyor. Son terörist etkisiz haline getirilinceye kadar durmak yok, kararlılıkla mücadele edilecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bütün dairelerimiz bu olayı baştan sonra inceleyecekler. Konuyla ilgili adli soruşturma başlatıldı. Devletimizin, hükümetimizin, milletimizin desteğiyle mücadelemiz kararlılıkla devam edecek.

Bakan Yerlikaya yaralı polisleri ziyaret etti

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bombalı saldırı girişiminde yaralanan polisleri hastanede ziyaret etti.

Teröristlerin hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklarını ifade eden Yerlikaya, "Devletimiz ve milletimiz kararlıdır. Çok büyük bir kahramanlığa şahit olduk. Alim Reis ve Erkan kardeşimiz bu saldırı girişimini engelledi" dedi.

Polis memurlarının sağlık durumlarıyla ilgili Yerlikaya, "Erkan kardeşimiz hafif yaralı, geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Alim Reis kardeşimiz orta yaralı, yoğun bakımda ancak bilinci açık. Tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ederim. Ailelerimiz metanetli, dua istiyorlar. İnşallah tedavileri tamamlanacak ve evlerine gidecekler" açıklamasını yaptı.

Kaynak: TRT HABER