Tarihi ve kültürel eserlerin olduğu Taşhan Meydanı iyileştiriliyor Tarihi ve kültürel eserlerin olduğu Taşhan Meydanı iyileştiriliyor

İsrail’in Filistin halkına yönelik yapılan saldırıların devam ettiği şu dönemde uluslararası öğrenciler bu duruma sessiz kalamayarak Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi önünde toplanarak Filistin halkına karşı yapılan saldırıları kınadı.

BŞEÜ, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan Erdemli Gençlik Öze Dönüş Harekatı, Kudüs Tarihî Araştırmaları, Genç Düşünce, İlim ve Fikir, Genç İHH İnsani Yardım, İlahiyatlar Topluluğu, Akademik Düşünce Eğitim ve Medeniyet kulüpleri öğrencilerinden oluşan bir grup İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etti.

Kulüp temsilcileri adına hazırlanan bildiriyi okuyan İslami İlimler Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Furkan Engiz, “Tüm dünya bilmelidir, Kudüs müslümanların anneleri gibidir. Müslümanlar ona yapılan zulmü hiçbir zaman unutmaz. Unutmayınız ki bu bir savaş değil soykırımdır. Gazze dünyanın en büyük açık hava hapishanesinin adıdır. Bir farkla bu hapishanenin mahkumları mazlumlardan oluşuyor. Filistinli müslümanlar için acilen insani yardım koridorları açılmalı, İsrail’e askeri ve diplomatik yaptırımların önü açılmalıdır. İslam devletleri liderleri mazlum kardeşlerine destek vermelidir” ifadelerini kullandı.