Düğün konvoyu yapan 11 araca 22 bin TL ceza    Düğün konvoyu yapan 11 araca 22 bin TL ceza   

Tüm dünyadan seçkin 1904 üniversitenin; eğitim-öğretim, araştırma ortamı, araştırma kalitesi, endüstri ve uluslararası görünüm olmak üzere beş başlıkta puanlanmasına dayalı sıralamalarını veren veakademik derecelendirme kuruluşları arasında dünyanın en prestijli kuruluşlarından biri olan Times Higher Education (THE) “Dünya Üniversite Sıralaması 2024”te (World University Rankings 2024) Uşak Üniversitesi de yer aldı.
İlk defa 2022 yılında Times Higher Education “Dünya Üniversite Sıralaması”na girmeyi başaran Uşak Üniversitesi, 2023 yılında genel sıralamaya girmeye hak kazanmıştı. 2024 yılında da bu başarısını devam ettiren Uşak Üniversitesi, araştırma kalitesi ve uluslararası görünüm kategorilerinde yükseliş göstererek dünya sıralamasına 1501+’dan girmeyi başardı. Türkiye’den sadece 97 üniversitenin yer aldığı THE “Dünya Üniversite Sıralaması 2024”te Uşak Üniversitesi 72. sırada bulunuyor.


Uşak Üniversitesi 3. Kez THE “Dünya Üniversite Sıralaması”nda
Uşak Üniversitesinin adını bir kez daha dünyanın seçkin üniversitelerinin arasına yazdırmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, “Adı Bir Şehir, Hedefi Dünya’ sloganıyla çıktığımız yolda 3 yıl üst üste dünyanın en saygın üniversitelerinin bulunduğu listede yer almayı başardık. Dünyanın köklü üniversitelerinden Oxford, Stanford, Harvard, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) veCambridge Üniversitesi’nin olduğu listeye Türkiye’den giren 97 üniversiteden biri olan üniversitemizin aklın ve bilimin ışığında çalışarak daha birçok başarıya imza atacağına inanıyorum” dedi.

Kaynak: İHA