Fransa'da emeklilik yaşını 64'e çıkaran kararnameler, Resmi Gazete'de yayımlandı Fransa'da emeklilik yaşını 64'e çıkaran kararnameler, Resmi Gazete'de yayımlandı

Turfan, “Yemini geciktirmeye çalışıyorlar. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yemin sorunu çıkacak. Utanın be utanın! Türk demokrasisi buraya mı geldi” dedi.

Demokrat Parti Eskişehir İl Başkanlığı’nın haftalık olağan toplantısı, Genel Başkan Yardımcısı Adnan Turfan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını İl Başkanı Hüseyin Özcan’ın yaptığı toplantıda, seçimlerin ilk ve ikinci turuna dair değerlendirmede bulunuldu. Özcan, “28 Mayıs seçimleri Türkiye'nin gerçekten beka seçimleri olacaktır. Halkın iradesinin tekrar halk tarafından kontrol edilmesini, tekrar halk tarafından sahip olunması gereken bir tarih olacaktır. Bu memleketin gerçek sahipleri sandıkta oylarına sahip çıkacaklardır. Biz de 28 Mayıs’taki seçimlerde 14 Mayıs'ta olduğu gibi amasız, fakatsız, lakinsiz sayın Kılıçdaroğlu'na destek vereceğiz” diye konuştu. DP Genel Başkan Yardımcısı Turfan HÜDA-PAR üzerinden Cumhur İttifakı’nı eleştirdi. Turfan, ““Yemini geciktirmeye çalışıyorlar. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yemin sorunu çıkacak. Orada ‘Andımız’ kadar güçlü bir yemin var, milletvekili yemini var. Ona inanmıyorlar. Programlarına baktığınızda kadını meta, mal gibi gören, alınıp satılır gören insanlar topluluğu. Ne diyor genel daire kurulu üyesi bir hanımefendi, dul ve eşi olmayan kadınları sahiplendireceğiz. Utanın be utanın! Türk demokrasisi buraya mı geldi” ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ