Millet İttifakı’nın bileşenleri, Eskişehir milletvekilleri ve belediye başkanları, CHP İl Binası’nda bir araya geldi. İttifak bileşenleri, 28 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazanacağını ifade etti.

“Her yer Eskişehir olsun istiyoruz. Nasıl yendiysek yine yeneceğiz” diyen CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, “Sayın Erdoğan seçilemedi. Devletin olağanüstü gücünü bir sis bulutu gibi toplumun üzerine baskılamasına rağmen bakanları milletvekili adayı yaparak eşitsiz bir yarış yapmasına rağmen net bir ifadeyle cumhurbaşkanı seçilememiştir. Şimdi 28 Mayıs’ta önümüzde bir yol var. Nasıl Eskişehir’de Millet İttifakı olarak 4 milletvekiline sahip olduysak nasıl yüzde 50’yi burada geçtiysek; 28 Mayıs’ta Eskişehir’den büyük bir enerjiyi Türkiye’nin her köşesine yansıtmamız gerekiyor. Hiçbir şekilde umutsuzluğa kapılmayın. Ya otokrasi kazanacak ya da demokrasi kazanacak. Biz demokrasinin kazanması için mücadele edeceğiz. Her yer Eskişehir olsun istiyoruz. Nasıl yendiysek yine yeneceğiz” dedi.

SEÇİM DEĞİL REFERANDUM

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Sıfırdan başlıyoruz. Ve biz o 12 milyon oya talibiz. 12 milyon oyu yüzde 45’i kaybetmeden alacağız. 14 Mayıs’ta eksikliklerimizi gördük. Müdahale edeceğiz. Kim nerede çalışacak öğrendik ve başlıyoruz. Biz buradayız. Hiç kimse umudunu yitirmesin. Türkiye 28 Mayıs’ta bir seçim yapmıyor. Bir referandum yapıyor. Ya otokrat bir yönetim devam edecek ya da demokrasi gelecek” ifadelerini kullandı.

UMUTSUZLUĞUM YOK

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Söylemlerimizi, sloganlarımızı değiştireceğiz. Eskişehir bugün nazar boncuğu gibi Anadolu’nun ortasında duruyor. Bu kolay bir şey değil. Oy kullanmayan kişilerin mahallesine, evine kadar gideceğiz. Benim hiçbir umutsuzluğum yok. Umut sizsiniz. Kemal Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı yapacağız” dedi.

FLAMENKO KONSERİ BEĞENİ TOPLADI FLAMENKO KONSERİ BEĞENİ TOPLADI

DAHA FAZLA ÇALIŞMALIYIZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “70 bin Eskişehirli sandığa gitmedi. Bunun sebebi öğrenmek, arkadaşça konuşmak gerekiyor. Mutlaka sandığa gitmeleri konusunda ısrarcı olmak lazım. 6 vekilin 4 vekili Millet İttifakı’nda. Yüzde 51 genel başkanımız oy aldı. Ama yine de daha fazla oy alması için çok daha fazla çalışmalıyız” diye konuştu.

‘İNANIYORUZ’ MESAJI

DEVA Partisi İl Başkanı Masum Güler, Demokrat Parti İl Başkanı Hüseyin Özcan, Gelecek Partisi İl Başkanı Mahir Sayın, İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Emine Edizgil ve Saadet Partisi Eskişehir İl Başkanı Fesih Bingöl de 28 Mayıs’ta yapılacak olan ikinci turda Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı seçilmesi için çalışacaklarını ve buna inandıklarını belirttiler. Toplantıda CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü ve İbrahim Arslan da katılırken İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu ise şehir dışında olması nedeniyle toplantıya katılmadı.  

Kaynak: HABER MERKEZİ