Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne ilişkin kesinleşen aday listelerini yayımlandı. Eskişehir'de 21 Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, ilçelerde ise 167 kesin aday bulunuyor. Merakla beklenen 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için belediye başkan adayları ve meclis üyelikleri aday listeleri kesin olarak belirlendi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne ilişkin kesinleşen aday listelerini internet sitesinde yayımladı. Listeye göre, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığında Eskişehir'de, 19'u siyasi parti, 2'si bağımsız toplam 21 aday yarışacak. Ayrıca ilçelerde 167 aday kesinleşti. Bu adayların 160'ı siyasi parti, 7'si ise bağımsız olacak.

Yaşlı kadına önce saldırdılar, kaçarken kanlar içinde kaldı! Yaşlı kadına önce saldırdılar, kaçarken kanlar içinde kaldı!

 222 MECLİS ÜYESİ ADAYI VAR
Öte yandan YSK'nın kesin aday listelerinde İlçe Belediye Meclis Üyeleri sayıları da belirlendi. Eskişehir'in tüm ilçelerinde 220'si siyasi partiden olmak üzere 2'si bağımsız toplam 222 aday meclis üyesi olabilmek için yarışacak. 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne katılabilecek siyasi parti ve bağımsız adaylara ilişkin kesin listeler, 3 Mart'ta il ve ilçe seçim kurullarınca ilan edilmişti.

Kaynak: HÜSAMETTİN POLAT