Eskişehir'de Bölgesel Amatör Lig’de temsil eden bir diğer takım olan Yunusemrespor’da da sorunlar sürüyor. Ligde ilk devrenin bitmesi ile 3 futbolcunun başka takımlarla anlaştığı, 3-4 ismin de başka takımlarla görüşme halinde olduğu öğrenildi. Konu ile ilgili ESGROUP Spor Servisi’ne konuşan Yunusemrespor Antrenörü Caner Karuk, şu an sahaya çıkabilecek bir kadronun bulunmadığını en baştan transfer yapılaması gerektiğini belirtti.

Başkan görüşmeye bekleniyor

“Osman Başkan olmadan süreci ilerletemiyoruz” diyen Karuk, “Başkanın Almanya’dan gelmesini bekliyoruz. Başkanımızla görüşüp planlama yapacağız. Şu anda zaten elimizdeki futbolcuların çoğunu transfer olarak gönderdik. Emre Kılıç, Sercan Yılmaz, Oğuzhan Köksal gitti. 3-4 ismin de isteyeni vardı. O arkadaşlarımız anlaşabildi mi bilmiyorum henüz onlarla görüşemedim. Şu an sahaya çıkartacağımız bir kadro yok. En baştan transfer yapmamız lazım. Tabi bu durum için ilk olarak başkanımızın Almanya’dan gelmesi lazım” dedi.

Şartlar oluşmazsa devam etmem

Hamid Yüzügüllü: “Daha yaşanılabilir bir kent inşa edeceğiz” Hamid Yüzügüllü: “Daha yaşanılabilir bir kent inşa edeceğiz”

Henüz teknik ekip olarak devam edip etmeyeceklerinin de belli olmadığını ifade eden Karuk, “Tabi teknik olarak biz de Osman Başkan’ın gelmesini bekliyoruz. Biz de tekrar oturup anlaşma konusunda konuşacağız. Bu duruma göre plan yapıyoruz. Başkan gelmediği için biz de adım atmıyoruz. Şartlar oluşursa devam etmek isterim ama aklımızdaki şartlar oluşmazsa devam etmem. 15-20 Ocak arasında geleceğini söylemişti Osman Başkan. Yakında gelir ve takımda her şey belli olur” ifadelerini kullandı.

Editör: Tuğçe Kaş