Kandil coşkusu camileri doldurdu Kandil coşkusu camileri doldurdu

Bülent Ersoy’un Şok İddiası: Zeki Müren İntihar Etti!

Türk Sanat Müziği’nin iki dev ismi Zeki Müren ve Bülent Ersoy’un arasındaki ilişki her zaman merak konusu olmuştur. Son olarak, Bülent Ersoy’un katıldığı bir televizyon programında Zeki Müren’in intihar ettiğini iddia etmesi, büyük yankı uyandırdı. Peki, bu iddia doğru mu? Zeki Müren’in hayatı ve ölümü hakkında bilmeniz gerekenler neler?

Zeki Müren Kimdir?

Zeki Müren, 6 Aralık 1931’de Bursa’da doğdu. Müzik yeteneği küçük yaşlarda ortaya çıkan Müren, ilk olarak Bursa Halkevi’nde sahneye çıktı. Daha sonra İstanbul Belediye Konservatuvarı’nda Türk Sanat Müziği eğitimi aldı. 1951’de ilk plağını çıkaran Müren, kısa sürede Türk Sanat Müziği’nin en sevilen ve saygın isimlerinden biri oldu. Şarkılarının yanı sıra, giyim tarzı, saç modeli, makyajı ve tavırlarıyla da dikkat çeken Müren, “Sanat Güneşi” ve “Paşa” lakaplarıyla anıldı.

Zeki Müren’in Ölümü Nasıl Oldu?

Zeki Müren, hayatının son yıllarında sağlık sorunlarıyla boğuştu. 1980’de Kuşadası’nda kalp spazmı, 1983’te Paris’te kalp krizi geçiren Müren, tedavi için sık sık hastaneye kaldırıldı. 1996 yılında, Ajda Pekkan, Muazzez Abacı ve Muazzez Ersoy’la düet yapacağı yeni bir albüm hazırlığı içindeyken, TRT’nin İzmir Radyosu Stüdyoları’nda canlı yayına katıldı. Yayın sırasında fenalaşan Müren, ambulansla hastaneye götürüldü. Ancak, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 24 Eylül 1996’da kalp yetmezliği nedeniyle hayata veda eden Müren, Bursa’daki Emirsultan Mezarlığı’na defnedildi.

Zeki Müren İntihar Etti mi?

Zeki Müren’in ölümü, resmi olarak kalp yetmezliği olarak açıklanmıştı. Ancak, Bülent Ersoy’un son zamanlarda yaptığı açıklamalar, bu iddiayı sorgulattı. Ersoy, “Demet ve Jess’le Gel Konuşalım” programına konuk olduğu bir bölümde, Zeki Müren’in intihar ettiğini söyledi. Ersoy, Müren’in kendisine bir mektup yazdığını ve bu mektupta intihar etmek istediğini belirttiğini iddia etti. Ersoy, bu mektubu kendisine veren kişinin ise Müren’in yakın arkadaşı ve menajeri olan Rıza Pekkutsal olduğunu söyledi.

Kaynak: HABER MERKEZİ