Odunpazarı Belediye Meclisinin Eylül ayı ilk toplantısında pek çok konuda değerlendirmelerde bulunan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, yaklaşan mahalli seçimler öncesinde de bir kez daha aday olduğunu ilan etmişti.

Meclis toplantısında yerel seçimlerde aday adayı olduğunu açıklayan Kurt, “Önümüzdeki süreç hızlanmıştır. Yerel seçime 6 aylık bir süre kaldı. Bizim partimizden de aday adayları çıkacaktır, çıkmalıdır. Biz gayet demokratik bir yolla adaylarımızı yaparız. Ben de aday adayıyım bu arada. Önümüzdeki süreçte yarışacağımız arkadaşlara başarılar diliyorum. Bizle yarışmaya kalkarsanız sonunuz pek iyi olmaz diye düşünüyorum” şeklinde konuşmuştu.

YERİMİZDEYİZ

Adaylık açıklamasında ardından kamuoyunda beliren soruları yanıtlayan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, aday adaylığı açıklamasının mevcut sisteme göre olduğunu kaydetti. Başkan Kurt; “Eskişehir’de alışılmış bir sistem var. Yılmaz Hoca’nın ‘adayım’ diye açıklama yaptığı bir ortamda ben zaten oraya aday olmam. Şartlar neyse ona göre davranırız. Biz yerimizdeyiz” şeklinde konuştu.

Yağmur suları aydınlatma direğini devirdi Yağmur suları aydınlatma direğini devirdi

İTTİFAKLARI TABAN YAPAR

Son günlerde büyük tartışmalara neden olan ittifak tartışmaları ile ilgili soruyu da yanıtlayan Başkan Kazım Kurt; “Bizler Eskişehir’de politika yapıyoruz. Eskişehir’in durumu bellidir. Geçtiğimiz seçimde her yerde ittifak yaptılar, Odunpazarı’nda ittifak yapmadılar. Odunpazarı’na bir aday çıkararak kendileri de bir çelişkiye düştüler. Mevcut başkana karşı yapılan bu adıma rağmen kazandık. Çünkü ittifakları partiler değil, partilerin tabanları yapar. Yerel seçimlerde tavanın aldığı kararlara göre değil, partilerin tabanlarında alınan kararlara göre hareket edilir. Partiler orada ittifak olsun, burada olmasın gibi kararlarıyla olmaz. Parti tabanı ne düşünürse ittifak öyle oluşur” ifadelerini kullandı.