Hatalar yapıldı
Eskişehirspor Teknik Direktörü Ali Onur Cerrah, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Eskişehir Şubesi'ni ziyaret ederek Şube Başkanı Ahmet Bingöl ve yöneticiler ile bir araya geldi. Başkan Bingöl yaptığı konuşmada, 'Bütün teknik adamlara güveniyoruz ama kendi içimize dönüp birtakım başarıları yakaladığımız zaman daha mutlu oluyoruz. Düne kadarki teknik adam tercihlerinde hatalar yapıldığını gördük. Dibe vurduğumuz bu dönemlerde içimizden teknik adamlar ile yola çıkıp dibe vurup tekrar yukarıya çıkmak gibi bir durumumuz olması gerekirken hatalar yapmaya devam ettiğimiz bir süreç yaşadık' dedi.

Umutları yeşertti
Edirnespor ve Karşıyaka maçlarından puanlarla dönülmesinin umutları yeşerttiğine değinen Bingöl, 'Çok dibe vurduğumuz zamanlarda da sarıldığımız Eskişehir teknik adamları oluyor. Burada da daha önce Emre hocanın yapmış olduğu ve transfer tahtasının açılmasına yardımcı olduğu puanların temel taşını oturttuğunu söylemiştik. Burada da yine Ali Onur hocamın, çok büyük iki deplasman olan Edirnespor ve Karşıyaka gibi takımlardan 4 puan ile dönmesi de umutlarımızı yeşertti' ifadelerini kullandı.

Şu an yarışın içindeyiz
Eskişehirspor'un ligde kalacağına inandığını belirten Bingöl, 'Özellikle bu hafta oynadığımız maçta da seri yakalamış bir rakibin serisini bozup aldığımız galibiyet de çok önemli bir galibiyet. Tüm rakiplerimiz kazandı bir anlam ifade etmiyor diye düşünen arkadaşlarımız olabilir ama ben buna kesinlikle katılmıyorum. Şu an yarışın içindeyiz ve yarışın en güçlü adaylarından bir tanesi haline geldik. İçeride ve dışarıda gösterdiğimiz performans ile zaten bu ligde kalacağımıza inanıyorum' şeklinde konuştu.

Beklenti üst düzeye çıkıyor
Teknik Direktörü Ali Onur Cerrah, 'Eskişehirspor'un bu noktadan çıkabilmesi sadece ben ve ekibimin yapabileceği bir şey değil. Burada ciddi bir birlik ve beraberlik gerekiyor. Ben transferin kapandığı dönemde de buradaydım sadece ara dönemde yoktum. Transferin açılması ile gelen 20 oyuncu ile beraber tabii ki beklenti çok üst düzeye çıkıyor. Fakat iç sahada alınan ilk mağlubiyet insanlarda acaba sorusunu uyandırdı. Orada bir değişim meydana geldi ve bize de bir görev verildi elimizden geldiğince layıkıyla yapmaya çalışıyoruz' dedi.

Eskişehirspor kırmızı çizgimiz
Teknik Adam Cerrah, 'Biz ilk göreve başladığımızda yanılmıyorsam Çarşamba günüydü önümüzde 2-3 gün değil 2-3 antrenman vardı. O antrenmanlar ile Edirne maçına hazırlandık. Bu liglerde biliyorsunuz ki görüntüleri elde etmek ve rakibin analizini yapmak çok kolay değil. Kemal hoca çok efor sarf etti o süreçte ve elde ettiğimiz bilgiler ile rakibin analizi üzerine çalıştık. İlk 2 haftayı gerçekten gece, gündüz tesislerde geçirdik. Konu Eskişehirspor olunca kırmızı çizgimiz oldu. Diğer öncelikleri bir kenara koyduk' şeklinde konuştu.

Bize motivasyon sağladılar
Cerrah, 'İlk 3 müsabakada istediklerimizi elde ettik. Eskişehir camiasına ve basınına da desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. O desteği hissetmesek biz de o enerji ve motivasyon bir noktadan sonra kırılabilirdi. Eskişehir yönetimi de bize çok büyük bir motivasyon sağladı. Bizi desteklediklerini her platformda dile getirdiler. Fuat hoca sürecin başlangıcında bizi kulübe öneren kişi. Kendisi de sağ olsun bize her şekilde destek sağladı. Daha hiçbir şey bitmiş değil aynı tempo ile devam etmemiz gerekiyor' dedi.