Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekilleri, Gazeteci Mustafa Anıl Aksoy’a konuştu. CHP’li vekiller, AK Partili vekiller ile birlik olunamadığına dikkat çekerek, “Biz şehrin sadece 3 vekili varmış gibi çalışıyoruz. Diğer vekilleri, resmi törenler de dahil şehirde göremiyoruz” dedi.

İktidar partisinin Eskişehir’deki milletvekilleri ve yöneticilerinin Eskişehir’i ve 900 bin kişiyi ihmal ettiğini söyleyen CHP Milletvekili Utku Çakırözer, “Söze gelince, lafa gelince Eskişehir için birleşelim diyenler Eskişehir’in hiçbir sorunu için ne milletvekillerini ne yerel yöneticileri ne de diğer şehrin siyasi, ekonomik ve sosyal alanlarda bilgi ve deneyim sahibi meslek odaları, sivil toplum örgütlerini dinleme, görüşünü alma gibi bir tutum içerisinde olmamaktadır. O yüzden bu tutumlarıyla AK Partilisi, CHP’lisi bu şehirdeki 900 bin hemşerimizin en temel ihtiyaçları başka şehirlerdekine kıyasla maalesef çözülememektedir. Bu iktidar partisinin Eskişehir’deki milletvekilleri ve yöneticilerinin şehrin arzu ettiği birlikteliği sağlama niyeti de yoktur, imkanı da yoktur” şeklinde konuştu.

 
KİMSE ORTALIKTA YOK
3 milletvekili olarak Eskişehir’in sorunlarını her platformlarda dile getirdiklerini kaydeden CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, “Biz CHP olarak çok çaba göstermemize rağmen ne yazık ki iktidarda değiliz. Dolayısıyla sorunları çözme anlamında iktidar milletvekillerinin çok daha etkili çalışması gerekiyor. Bir araya gelmekte hiçbir sorun yok. Biz geçen dönem de Utku Çakırözer’le birlikte zaman zaman AKP milletvekillerimize teması asla kesmedik. Onlarla birlikte çalışma yürüttük. Bu çalışmalarda etkin olarak Eskişehir için yapılması gerekenlerdi. Belki bir araya gelip toplantılar yapmadık ama Meclis’te iş birlikleri yaptık, sorunları dile getirdik. Eskişehir’in yararına olacak her konuda biz üzerimize düşeni yapmaya CHP vekilleri olarak hazırız zaten. Bu dönemde de bir araya gelmemizi gerektiren, şehrin yararına olan her konuda her platformda bir arada olmaktan kaçınmayız. Ama biliyorsunuz kimse ortalıkta yok. Ortada görünen sadece ben varım, Utku Bey ve İbrahim Bey var. Dolayısıyla biz 3 vekil, şehrin sadece 3 vekili varmış gibi çalışıyoruz. Diğer vekilleri, resmi törenler de dahil şehirlerde göremiyoruz. Şehirde vatandaşların yanında yer almıyorlar. Ekonomik olarak çok sorunlu bir dönemden geçiyoruz. Belki çekiniyorlar tepkilerden. Eskişehir’i tanımıyorlar, Eskişehirliyi dinlemiyorlar. Eskişehirlilerle bir arada olmadıkları için Eskişehir’in sorunlarına hakim değiller. Bu sorunları o nedenle yaşıyoruz. Biz bu şehri korumakta mücadelemizi sürdüreceğiz. Kendileri bize katkı sunmak isterlerse, ki iktidarda oldukları için daha etkin rol alabilirler. Ama göremiyoruz bu da bizim için üzüntü verici” ifadelerini kullandı. 


ONLARI ALKIŞLARIZ!
CHP Eskişehir Milletvekili İbrahim Arslan, meclisin açılmasıyla beraber 1 Ekim’den itibaren çalışmaya başladıklarını belirterek, “Genel yaklaşımım şu; biz elbette farklı farklı siyasi partilerin ve onların toplumsal desteğiyle seçilmiş bu kentin milletvekilleriyiz. Kentin sorunları, sorunların çözüm yolları, sadece sorunlarla da sınırlı kalmayıp kentin geleceğe daha gelişerek taşınması noktasında bizim siyasi kimliklerimizden arınarak Eskişehir ve Eskişehirlilik duygusunda birleşip zaman zaman bir araya gelme, bunları değerlendirme, bunlarla ilgili girişimler yapma noktasında birlikte davranabilmeliyiz. Bunu yürekten arzuluyorum” dedi. Üzerine düşen ne varsa yapacağını kaydeden Arslan, “Cumhuriyet Halk Partili Milletvekilleri olarak diğer 2 arkadaşımız için de bunu söyleyebilirim. Biz buna açık pozisyondayız. Kentimizin uzun yıllardır birikmiş olan sorunlarının çözümü elbette merkezi idareyi daha yoğun ilgilendiren konular sorunlara baktığımız zaman. Öyleyse iktidar partisinin milletvekilleri ve muhalefet partisinin milletvekilleri kentin diğer dinamikleriyle de bu sorunların çözümünde altın vuruş yine iktidar partisinin milletvekillerine ait olsun. Onlar yararlansın, alkışlarız biz hiç önemli değil. Burada önemli olan üzüm yemek olmalı. Kentimizin var olan sorunlarının çözümüne hep birlikte el birliğiyle katkı verebilmeliyiz. Şu ana kadar böyle bir girişim olmadı. Olmayacağı anlamına gelmez. İlerleyen günlerde böyle bir çaba içerisinde oluruz. Bize yönelik böyle bir çaba gelirse de memnuniyetle karşılarız” ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi'nin Eskişehir aday adayları belli oldu Yeniden Refah Partisi'nin Eskişehir aday adayları belli oldu

M. ANIL AKSOY