Zorunlu olarak yapılacak

Eskişehirspor'un sezon bilet fiyatları belli oldu Eskişehirspor'un sezon bilet fiyatları belli oldu

Siyah Kırmızılı kulüp zorunlu olarak dernek statüsünden çıkıp spor kulübü olacak. Geçtiğimiz yıl resmi gazetede yayınlanan bilgilendirmede, “26 Nisan 2022’de 31821 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları’ kanunu gereği; 1 takvim yılı içerisinde (26 Nisan 2023 tarihine kadar olan süreç Bakanlık Makamının kararı ile 7405 Sayılı Kanunda Yer Alan Uyum Süreleri 26/10/2023 tarihine kadar uzatılmıştır.) kulüplerin dernek statüsünden çıkıp, spor kulübü olarak yeni bir tüzük ile ilgili mercilerce tescilinin yapılması mecburidir” denilmişti.

Yeni bir tüzük

Kulüpten yapılan açılamada, “Bu kanun gereği; 7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu’nun emredici hükümleri gereği sportif faaliyeti bulunan kulübümüzün ‘Dernek’ statüsünden çıkıp, ‘Spor Kulübü’ olarak yeni bir tüzük ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’na tescilinin yapılması gerektiğinden, hâlihazırdaki tüzüğümüzün değiştirilmesi gündemli olarak Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapılmasına karar verilmiştir” denildi.

Genel kurul 15 Haziran’da

Kulübün dernek statüsünden çıkarak spor kulübü olması için de Eskişehirspor yönetimi Olağanüstü Genel Kurul kararı aldı. Genel Kurul 15 Haziran Perşembe günü saat 16.00’da Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde (Atatürk Bulvarı Migros Yanı) yapılacak. Genel kurulda yeterli çoğunluğun sağlanamaması halinde ikinci toplantı 22 Haziran 2023 Perşembe günü saat 14.00’da gerçekleşecek.

Mali Genel Kurul da yapılacak

Siyah Kırmızılı kulüpte aynı zamanda 15 Haziran günü Mali Genel Kurul’da yapacak. Burada Eskişehirspor’un güncel borcu açıklanacak. Mali Genel Kurul Hasan Polatkan Kültür

Merkezi’nde (Atatürk Bulvarı Migros Yanı) saat 15.00’te başlayacak.

Koca göreve devam edecek 

Öte yandan 15 Haziran’da yapılacak Olağanüstü Genel Kurul’da seçim olmayacak. Siyah Kırmızılı yönetim herhangi bir adayın olmaması nedeniyle genel kurulu seçimli yapmadı. Her fırsatta Eskişehirspor’u sahipsiz bırakmayacaklarını belirten Mevcut Başkan Erkan Koca görevine devam edecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ