Eskişehir’de aldattığı eşinin ayrılmak istemesi üzerine tartıştığı eşini ve kendisini bıçakla yaralayıp yaşadıkları evi ateşe veren İran uyruklu Hamid S. 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın beşinci celsesinde tutuklu sanık Hamid S. huzura alındı. Duruşmaya taraf avukatları katıldı.

“SADECE KENDİME ZARAR VERDİM”

Karardan önce son sözleri sorulan sanık Hamid S, “Ben sadece kendime zarar verdim. Evi yaktım. Eşime karşı herhangi bir şey yapmadım. Beraatımı ve tahliyemi talep ederim” dedi.

Eskişehir İYİ Parti'de flaş ayrılık! Eskişehir İYİ Parti'de flaş ayrılık!

Mahkeme heyeti sanık hakkında “yangın çıkarmak suretiyle kadın olan eşi kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 18 yıl hapis cezasına hükmetti.

“GÖZÜM KARARDI”

Sanık Hamid S. ilk celsedeki savunmalarında, “Eşim Kanada'ya gitmek için 15 yaşındaki kızımı 27 yaşındaki bir erkekle evlenmek zorunda bıraktı. Ben bu durumu kabul etmediğim için kötü adam durumuna düştüm. Eşim 3 aydır evde değilken eve gittiğimde oradaydı. Niye geldiğini bilmiyorum. Olay günü eşim bana ‘kızımızın nişanlısı beni ve çocuklarımı Kanada'ya götürecek seni görmek istemiyorum’ dedi. Bunun üzerine gözüm karardı bıçağımı alarak kendi kolumu kestim, evdeki yatağı yaktım. Eşim geldi arkadan beni kucakladı. O esnada benden çok kan akmıştı. Evde duman vardı. Eşimle mobilyanın üstüne düştük. Kendimi ondan kurtarmak istedim. Eşim kapıdan çıktı. Birkaç dakika sonra polisler gelip beni yakaladılar” ifadelerini kullandı.

“ACI ÇEKTİREREK ÖLDÜRMEK İSTİYORDU”

Olayda yaralanan Fariba R. ise ilk celsedeki ifadesinde, “Zamanında biz İran'a gittik. Bize 3 ay boyunca yurt dışı yasağı konuldu. Olay gecesi çalışıyordum. Eve geldiğimde, ‘bu son gecemizdi, beni mi istemiyorsun’ dedi. Çünkü başkasıyla birlikte olmuştu, bunu kızım da görmüştü. 1 senedir de devam ediyordu. Ben de bu durumdan çok rahatsızdım. Kalktı, gözlerime biber gazi sıktı. Cam açıktı. Ben bağırarak yardım istedim. Bağırırsam elindeki bıçağı saplayacağını söyledi. O esnada polisler sesimi duymuş. Ellerimi iple bağladı. Sonra başımın arka tarafından sürekli yumrukla vurdu. Beni acı çektirerek öldürmek istiyordu. Ben yalvardım.  Elindeki bıçağı boynuma ve bedenime öldürme amacıyla 3 kez sapladı. Aynı bıçakla kendi kolunu kestiğini gördüm. Tiner çıkarıp etrafa ve benim üstüme döküp ateşe verdi. 2. kat olduğu için camdan atlayamadım. Ateş odanın ortasındayı. Ateşin üzerinden geçmeye çalışırken yanık izleri oluştu” dedi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Sütlüce Mahallesi Kankardeş Sokak’taki bir apartmanın üçüncü katında ikamet eden İran uyruklu Hamid S. (45) ile Bangladeş uyruklu eşi Fariba R. (39) arasında geçen yıl 20 Haziran’da tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle Hamid S, kendisini ve eşini bıçakla yaralayıp yaşadıkları daireyi ateşe verdi. Komşuların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, koçbaşıyla evin kapısını kırarak içeri girdi. Evde şüpheliyi etkisiz hale getiren ekipler, yaralı Fariba R’yi evden çıkarıp itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. Bıçakla yaralanan ve vücudunda üçüncü derece yanıklar oluşan kadın, ambulansla Eskişehir Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Yangın sırasında dumandan etkilenen binadaki 2 kişiye ise sağlık ekiplerince müdahale edildi. Şüphelisi Hamid S, vücudundaki bıçak yarası ve duman zehirlenmesi nedeniyle Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavisinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli tutuklandı.

Abdullah Güçlü