Türkiye son 24 saatte birçok bölgede irili ufaklı depremler yaşadı. Depremler AFAD'ın ve Kandilli Rasathanesi'nin sistemlerine takıldı. 

Türkiye, 6 Şubat'ta yaşanan depremin etkilerini henüz tam olarak atlatamamışken, jeoloji uzmanlarından yeni deprem uyarıları gelmeye devam ediyor. Jeoloji Mühendisleri Odası tarafından yapılan dikkat çekici bir çalışma, Türkiye'de 7 büyüklüğünde deprem olma olasılığı yüksek olan illeri belirledi. İşte deprem tehlikesiyle karşı karşıya olan 24 şehir...

DEPREM RİSKİ BULUNAN 24 İL ARASINDA ESKİŞEHİR'DE VAR!

Cumhuriyet'te yer alan habere göre;  Jeoloji Mühendisleri Odası'nın incelemesi Hatay, Konya, Bingöl, Kahramanmaraş, Osmaniye, Manisa, Burdur, Balıkesir, Aydın, Erzurum, Tokat, Kocaeli, Kayseri, Muğla, Denizli, Eskişehir, Erzincan ve Hakkari gibi şehirleri kapsıyor.

İzmir'de 3,7 büyüklüğünde deprem İzmir'de 3,7 büyüklüğünde deprem

BAZI İLLER İÇİN DEPREM TEHLİKESİ ARAŞTIRMALARI BAŞLADI

Bunun yanı sıra, Kütahya, Aksaray ve Sakarya'da da fay hattı üzerine kurulu kentlerin raporları tamamlanarak Bursa, İzmir ve Bolu için de deprem riski araştırmaları başladı.

İSTANBUL VE İZMİR İLK SIRADA!

Türkiye'nin pek çok şehri aktif fay hatları üzerinde ve etrafında yer alırken deprem riski yüksek iller arasında Marmara Bölgesi, İstanbul ve İzmir ilk sırada yer alıyor.

YÜKSEK RİSKLİ 7 İL

Özellikle de İstanbul'da deprem teyakkuzu ilan edilirken yine Adıyaman, Balıkesir, Manisa, Aydın, Denizli ve Tekirdağ'da deprem riski yüksek olan iller arasında yer alıyor.