Eskişehir'in Odunpazarı ilçesine bağlı 71 Evler Mahallesi, Muratdağı sokakta yaşayan vatandaşlar, sokaktaki su borusu arızasının 15 gündür devam ettiğini iddia etti. ESKİ’ye defalarca telefon edildiğini, sorunun çözümü için başvuru oluşturduklarını ifade eden vatandaşlar, akan suyun kötü kokuya sebep olduğunu söyledi. Patlak sebebiyle evlerdeki musluklardan akan suyun azaldığını belirten vatandaşlar, arızaya müdahale edilmesini istedi.

Mahalle sakini Ümmühan Erdağ, “15 gündür var. Birkaç kere aradık, komşular da aradı. Oğlum ve kendim de aradım, sıraya koyuyoruz diyorlar. Ama gelmiyorlar. Kimimize de bu zamana kadar bize söyleyen olmadı diyorlar. 15 gündür herkes arıyor. Komşular da şikâyetçi. Evdeki sularımızda da azalma var. Boşa akan suyu hiç görmüyorlar. Bu akan sular nereden çıkıyor? Yazık değil mi? Günah. Su caddeye kadar akıyor. Ufak bir patlak var. 15 gün oldu. Az diyorduk ama şu anda bayağı bir akıyor” dedi.

İzmir'de 3,7 büyüklüğünde deprem İzmir'de 3,7 büyüklüğünde deprem

“Kokudan oturamıyoruz”

Su arızasının giderilmediği için sokak üzerinde kötü koku yayıldığını belirten mahalle sakini Sema Çelik ise: “15 gündür suyumuz akmıyor. Kaça sefer aradık gelmediler. Şikâyetçi olacaktık, olamadık. Koku yapıyor, oturamıyoruz. Su evlerin temellere vuruyor. 3-4 sefer aradılar, su yetkililerini aradık ancak ‘geleceğiz’ diyerek gelmediler. Üzülüyoruz.” dedi.