Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk celsesinde tutuklu sanık İdris G. duruşma salonunda hazır edildi. Duruşmaya maktulün yakınları ve taraf avukatları katıldı.

“EŞİME KASITLI OLARAK ÇARPMADIM”

Tutuklu sanık İdris G. ilk duruşmadaki savunmasında, “Beyhan benim daha önceden resmi nikahlı eşim olur. Kendisiyle 12 yıl evliydik. Bu olaydan 8-9 ay önce ayrıldık. Eşim benim telefonumda başka bir kadınla görüştüğümü yakalayınca boşandık. Bir süre sonra onun isteğiyle ile nikahsız olarak aynı evde yaşamaya başladık. Olay günü de konuşmak için eve gittim. Evdeyken başka bir kadından gelen mesajı yakalamış. Bana ne olduğunu sordu. Sonra aramızda kavga yaşandı; ‘sen ise gitmeyeceksin karıya gideceksin’ dedi. Ben de arabanın anahtarını alarak aşağıya garaja indim. İş arkadaşım Vedat’ı almaya gittim. Vedat'ın evinin bulunduğu sokağın başında Vedat'ı beklemeye başladım. Bu sırada merak ettiğim için eşimi aradım. Bana ‘Allah belanı versin kendimi Porsuk'a atacağım, senin başını belaya koyacağım, hepinizin başını yakacağım, sorumlu olarak aileni ve seni yazacağım’ dedi. Eşim Beyhan Gökçe ile konuşurken motor sesi geliyordu. Motorda olduğunu anladım, ancak bana nerede olduğunu söylemedi. Bende sormadım. Beyhan ile konuşurken bu sırada Vedat araca binmişti. Ben hem konuşup hem de U dönüşü yapıp işe gitmek için hareket ettiğim en yakın istikamet orasıydı. Araçla U dönüşü yaparken aynı zamanda telefonla konuştuğum için direksiyon hakimiyetini kaybetmişim. Motosikletin geldiğini görmedim. Çarpmadan önce Vedat bana ‘İdris dikkat’ dedi. Ben frene bastım ve durdum. Motor bana çarptı. İndiğimde eşimin olduğunu fark ettim. 112’yi aradım, hastaneye götürdüm. Ben eşime kasıtlı olarak çarpmadım. Ben eşimle telefonda konuşurken kendisine zarar vermemesi için ikna etmeye çalışıyordum. Bu nedenle direksiyonun hakimiyetini kaybettim. Ayrıca inşaatta çalıştığım için uykusuz ve yorgundum. Ben eşimi seviyordum” dedi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına ve olayın yerinde keşif yapılmasına karar vererek duruşmayı 2 Kasım’a erteledi.

CHP İlçe Başkanlarından Büyükerşen’e ziyaret CHP İlçe Başkanlarından Büyükerşen’e ziyaret

OLAYIN GEÇMİŞİ

Büyükdere Mahallesi Ali Çetinkaya Caddesi'nde 15 Haziran’da meydana gelen olayda 13 yıl evli kalan Beyhan Gökçe ve İdris Güneş çifti yaklaşık 1 yıl önce boşandı ancak aynı evde yaşamaya devam etti. Olaydan yaklaşık 20 gün önce Gökçe, telefonda farklı kadınlarla mesajlaştığını görünce eski eşini evden kovdu. Olay günü 20.30 sıralarında İdris Güneş, Beyhan Gökçe (39) ile konuşup ikna etmek için eve geldi. Telefonunu masanın üzerinde unutan İdris Güneş’in telefonuna yine bir kadından mesaj geldi. Bunun üzerine çiftin arasında tartışma çıktı. Öfkelenen İdris Güneş, otomobille evden ayrıldı. Beyhan Gökçe ise yaklaşık 3 dakika sonra 26 ADP 570 plakalı motosikletle evden ayrıldı. Seyir halindeki Beyhan Gökçe, eski eşi İdris Güneş’in (42) idaresindeki 10 DBA 53 plakalı otomobilin çarpması sonucu ağır yaralandı. Ambulansla ESOGÜ Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan kadın, sonraki gün hayatını kaybetti.