Eskişehir'de hava sıcaklıkları, yazın erken geldiğini hissettirse de, Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü'nden bir uyarı geldi. Yapılan son değerlendirmelere göre, 24 Nisan Çarşamba gününden itibaren 26 Nisan Cuma gününE kadar sıcaklıklarda ani bir düşüş olmasa da gökyüzü parçalı bulutlu ve yağışlı olacak. Özellikle Eskişehir’in de içerisinde bulunduğu bölgede kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor.

FIRTINA GELİYOR

Meteoroloji 3’üncü Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahmin raporuna göre, Eskişehir’in de içinde bulunduğu bölge genelinin kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor. Rüzgarın bugün öğle saatlerinden itibaren Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli rüzgar zaman zaman kısa süreli kuvvetli fırtına beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, iç kesimlerde toz savrulması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Anadolu Üniversitesi öğrencisi Türkiye şampiyonu oldu Anadolu Üniversitesi öğrencisi Türkiye şampiyonu oldu

24 Nisan Çarşamba: Yarın için Eskişehir'de parçalı bulutlu ve rüzgarlı bir hava öngörülüyor. Gün boyunca gök gürültülü sağanak yağış ihtimali bulunuyor. Sıcaklıklar 25°C ile 32°C arasında değişecek.

25 Nisan Perşembe: Perşembe günü de parçalı bulutlu ve rüzgarlı bir hava bekleniyor. Ancak gök gürültülü sağanak yağış ihtimali yüksek. Sıcaklıklar 26°C ile 30°C arasında olacak.

26 Nisan Cuma: Cuma günü yine parçalı bulutlu ve rüzgarlı bir hava hakim olacak. Ancak gök gürültülü sağanak yağış ihtimali var. Sıcaklık değerleri 27°C ile 31°C arasında değişecek.

27 Nisan Cumartesi: Hafta sonu ise parçalı bulutlu ve rüzgarlı bir hava bekleniyor. Sıcaklıklar 25°C ile 32°C arasında seyredecek.

Muhabir: CANER AKSU