Keşkeler herkesin olmasa da bir çoğumuzun hayatında bir yer tutar. Geçmişte yapmak isteyip yapmadıklarımız yada yapıp sonradan pişman olduklarımız… Bazılarımız ise yaşadığı an da bazı kararlarından memnun olmayıp değiştirmek isterler. Vatandaşlara “Hayatınızda değiştirmek istediğiniz bir şey var mı?” diye sorduk. İşte cevaplar…

EKONOMİK DURUMUMU DEĞİŞTİRMEK İSTERDİM

KADİR ÖZDERE: Ben 23 yıllık evliyim ve aile babasıyım. Geçim sıkıntısı çekiyorum, ek iş yapıyorum. Sosyal hayatımız kalmadı, çocuğumun istediği ayakkabıyı alamıyoruz, önümüz kış önümüzü göremiyoruz. Ekonomik durumumu değiştirmek isterdim.

BENİM DE HAYATIM DEĞİŞİR
SILA ŞAFAK: Kendi hayatımda değil ama ülkenin ekonomik sisteminde veya eğitim sisteminde değişiklikler yapmak isterdim o sayede benim de hayatım değişmiş olur. Eğitim sisteminde her şey çok karışık, baştan düzenlenmesini isterdim.

ÇOCUKLUĞUMU DEĞİŞTİRİRDİM
RAHİME BAYRAK: Çocukluğumu değiştirmek isterdim. Ben zamanında okuyamadım, keşke okusaydım. O zamanlar ailem izin vermedi, ben meslek lisesinde okudum. Gençler içinde kalan her şeyi yapsın hiçbir şey içlerinde kalmasın.

FARKLILIKLARIMIZ ENGEL DEĞİL! FARKLILIKLARIMIZ ENGEL DEĞİL!

YAŞADIĞIM YER DEĞİŞSİN İSTERDİM
KAAN KUDRET AKAR: Yaşadığım yeri değiştirmek isterdim. Şu an tek hedefim de bu. Amerika veya Almanya olabilir. Daha iyi şartlar ve imkanlarda hayatımı devam ettirmek istiyorum.

İMKANLARI DEĞİŞTİRMEK İSTERİM
HAKAN ŞENER: Dünyayı gezmek istiyorum. Mısır’a gidebildim sadece. İmkanlarım olsa daha iyi yerlere gitmek isterim ama sadece bir ülke görme şansım oldu maalesef. Bu imkanları değiştirmek isterdim.


MUSTAFA AKKURT: Ben büyük bir değişiklik yaptım zaten. Yurt dışında yaşıyordum her şeyi bırakıp geri döndüm. Baştan başlıyordum. Türkiye’ye geri döndüğüm için çok memnunum. Türkiye’nin her yerini de gezmeye çalışıyorum.

SÜMEYRA BALCI