Eskişehir'den Samsun'a giden hırsızlık çetesinden milyonluk vurgun! Eskişehir'den Samsun'a giden hırsızlık çetesinden milyonluk vurgun!

Eskişehir Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Kurtuluş Türk Halk Müziği Korosu, sanatçı İsmail Gül eserleri konseri’ sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Konserde; Eskişehirli bir şair- sanatçı olan İsmail Gül’ün şiirlerinden oluşan ‘uzun hava, semah, sanat müziği, halk müziği, oyun havaları’ eserleriyle adeta izleyicilere müzik ziyafeti verildi. Sanatseverler, koronun performansını ayakta alkışladılar. Şair - sanatçı İsmail Gül konserde yaptığı konuşmasında, ‘’Daha önce hiç duyulmamış eserlerin altından başarıyla kalkan Kurtuluş Türk Halk Müziği Korosu ve koro Şefi Doç. Dr. Ünal Ayrancı’ya, sunumu ve genel düzeni gerçekleştiren Dr. Figen Emeksiz Ayrancı’ya, konser koordinatörü Ahmet Bacak’a, koro koristlerine, konser için şehir dışından gelen ve kendi şiirlerini besteleştiren öğretim üyelerine, TRT sanatçılarına, koro şeflerine teşekkür ederim’’ dedi.

Konserin sunuculuğu gerçekleştirerek seyircilerden tam not alan Dr. Figen Emeksiz Ayrancı, “Kurtuluş Türk Halk Müziği Korosu olarak Eskişehir’de 3 yıldır verdiğimiz gönüllerde iz, kulaklarda tatlı nağmeler bırakan konserlerimize bir yenisini daha ekledik. Konser Şefimiz Doç. Dr. Ünal Ayrancı ve Kurtuluş Türk Halk Müziği korosu farkıyla konser zincirimize ‘şair - sanatçı İsmail Gül eserleri konserimizle sağlam bir halka daha ekledik. Şair - sanatçı şair İsmail Gül’ün yüreğinden kalemine süzülen şiirlerinin sanat müziği, halk müziği, semah, uzun hava ve fantazi tarzda bestelenmiş eserleri izleyicilerimizden tam not aldı. Konser; Eskişehirli bir şair - sanatçı olan İsmail Gül’ün eserlerinden oluşan ve Eskişehir’de ilk defa bir kişi adına yapılan konser olma özelliğini taşıyor. Yöresel olmasına rağmen ulusal çapta bir özelliğe sahip eserleri, Koro Şefi Doç. Dr. Ünal Ayrancı sahneye yansıttı’’ dedi.

Konser sonunda; emeği geçenlere ödülleri verildi.

Kaynak: iha